Yükleniyor

İleri Endoskopik Yöntemlerle Sağlığınıza Kavuşun!

İleri Endoskopik Yöntemlerle Sağlığınıza Kavuşun!

İleri Endoskopik Yöntemlerle Sağlığınıza Kavuşun!

Sindirim sistemi hastalıkları karmaşık gibi görünse de doğru teşhis ve tedavi yöntemleriyle tüm bu sorunlar kolaylıkla çözülebilir. Memorial Diyarbakır Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü'nde, sindirim sistemi ile ilgili hastalıklar uzman doktorlar ve modern teknolojilerle hassasiyetle tedavi edilmektedir.

Memorial Diyarbakır Gastroenteroloji Bölümü'nde Gerçekleştirilen Uygulamalar:

EUS (Endoskopik Ultrasonografi): Endoskopik Ultrasonografi mide, bağırsak, pankreas, safra ve safra yollarına yerleşen kitle, lezyon ve milimetrik boyutlarda tümörlerin nitelik ve evresini kolaylıkla tespit edebilen, son yıllarda oldukça gelişim göstermiş görüntüleme cihazıdır.

ERCP (Endoskopik Retrograd Kolanjio Pankreotografi): Safra yolları ve pankreas hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılan özel bir endoskopi yöntemidir.

ESD (Endoskopik Submukozal Diseksiyon): Endoskopik Submukozal Diseksiyon yöntemi (ESD), sindirim sistemindeki erken evre kanserlerin ve poliplerin ameliyatsız bir şekilde çıkarılmasında kullanılan bir yöntemdir.

EMR ( Endoskopik Mukozal Rezeksiyon): Sindirim sisteminde erken aşamadaki poliplerin net bir şekilde çıkarılmasını sağlamaktadır. Sindirim sistemi polipleri saplı ve sapsız polipler olarak adlandırılmaktadır. Saplı polipler kesilerek standart polipektomi adı verilen uygulama ile çıkartılabilmektedir. Sapsız polipler ise EMR ile kabartma olarak tabir edilebilecek şekilde elevasyon yapılarak alınabilmektedir. EMR sayesinde erken aşamadaki lezyonlara müdahale edilebilmektedir.

Endoskopi: Ağızdan girilerek sindirim sistemini incelemek için yapılan işleme endoskopi denilmektedir. Gastroenteroloji uzmanı, herhangi bir kesi yapmadan endoskopi işlemi sayesinde sindirim sistemindeki organları görüntülemektedir.Yemek borusu, yutak, mide ve onikiparmak bağırsağında ortaya çıkan hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde kullanılan endoskopi, ucunda kamera ve ışık bulunan esnek bir tüp yardımıyla yapılmaktadır.

Kolonoskopi: Kolonoskopi, kalın bağırsağın makattan girilerek, sakinleştirici ilaç veya anestezi altında bir fiberoptik kamera ile monitör altında incelenmesi işlemidir.

Detaylı bilgi ve randevu için 444 7 888'i arayabilir veya form doldurabilirsiniz.

 

İletişim Formu

Aşağıdaki formu doldurarak size özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Bizi Arayın 444 7 888

Bu Konuda Uzman Doktorlar

Doç. Dr. Nurettin TUNÇ
Doç. Dr. Nurettin TUNÇ
Gastroenteroloji
Kolay Randevu Al
Tüm Doktorlarımız

Benzer Ayrıcalıklar

Mide Balonu ile Ameliyatsız Zayıflayabilirsiniz!
Mide Balonu ile Ameliyatsız Zayıflayabilirsiniz!
Bilgi Al
Mide Balonu ile Ameliyatsız Zayıflayabilirsiniz!
Bilgi Al
Tüm Ayrıcalıklar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al