Yükleniyor

Mide Balonu ile Ameliyatsız Zayıflayabilirsiniz!

Mide Balonu ile Ameliyatsız Zayıflayabilirsiniz!

Mide Balonu ile Ameliyatsız Zayıflayabilirsiniz!

Ücretsiz ön görüşme ve detaylı bilgi almak için form doldurun, arayalım.

 

Mide Balonu 


Bariatrik cerrahi  yöntemleri (Mide küçültücü sleeve gastroplasti, tüp mide, bypass ameliyatları)  etkili şekilde sürdürülebilir kilo verilmesini sağlamaktadır. Ancak ameliyat olmak istemeyen veya ameliyata uygun olamayan hastalar endoskopik yöntemleri tercih etmektedir. Endoskopik olarak yani ağızdan girilerek gerçekleştirilen yöntemler arasında en sık tercih edilen endoskopik mide balonu uygulamasında etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Bu yöntemde, hastanın ağız yolundan endoskop ile girilerek midesine bir balon şişirilerek yerleştirmekte ve balon belli bir hacme ulaştırılmaktadır. Bu şekilde mideye hacim kaplayan bir madde konularak total mide hacmi azaltılırken, aynı zamanda da midenin hareketi bozulmaktadır. Böylece hastaların iştahları azalmakta, yemek yeme kapasiteleri düşmektedir.

 

Mide Balonu Kimler İçin Uygundur?

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre vücut kitle indeksi 30’un üzerinde olanlar obezite hastası olarak değerlendirilmektedir. Endoskopik mide balonu vücut kitle indeksi 35’in üzerindeki obezite hastalarına direkt olarak yapılmaktadır. Vücut kitle indeksi 30’un üzerindeki hastalara ise eşlik eden hastalıkları varsa uygulanmaktadır. Özellikle diyabet, uyku apnesi, tansiyon gibi eşlik eden hastalıklar varsa obezite tedavisi önerilmektedir.

 

Mide Balonu Avantajları Nelerdir?

  • Girişimsel bir işlem olan endoskopik mide balonu uygulaması cerrahi bir işlem yolmadığı için hastalar çok kısa süre hastanede kalmaktadır. 
  • Cerrahi operasyonların geri dönüşü olmamaktadır. Endoskopik mide balonu uygulaması ise geri döndürülebilir bir şilemdir. Olası komplikasyonlarda midedeki balon kolay bir şekilde çıkarılmaktadır. Balonun 6-8 ay içinde mideden çıkartılmasıyla mide eski haline dönmektedir.
  • Mide balonu işleminde sindirim sistemi organlarının çalışmasında herhangi bir değişiklik olmamaktadır. 
  • Cerrahiye göre maliyeti daha düşük bir uygulamadır.

 

 

Randevu ve bilgi için formu doldurunuz.

 

İletişim Formu

Aşağıdaki formu doldurarak size özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Bizi Arayın 444 7 888

Bu Konuda Uzman Doktorlar

Uzm. Dr. Adil DUMAN
Uzm. Dr. Adil DUMAN
Gastroenteroloji
Kolay Randevu Al
Tüm Doktorlarımız

Benzer Ayrıcalıklar

Mide Balonu ile Ameliyatsız Zayıflayabilirsiniz!
Bilgi Al
İleri Endoskopik Yöntemlerle Sağlığınıza Kavuşun!
İleri Endoskopik Yöntemlerle Sağlığınıza Kavuşun!
Bilgi Al
Tüm Ayrıcalıklar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al