Yükleniyor

Prostat Büyümesinde Su Buharı Tedavisi “Rezum”

Prostat Büyümesinde Su Buharı Tedavisi “Rezum”

İyi huylu Prostat Büyümesi, REZUM Yöntemi (Su buharı Tedavisi ) ile Mümkün !

İyi huylu prostat büyümesi, prostatın idrara çıkma şeklini etkileyecek şekilde genişlemesidir. İyi huylu prostat büyümesi 50 yaşın üzerindeki erkeklerde yaygın görülen bir rahatsızlıktır. Bu bir kanser değildir ve genellikle sağlık açısından ciddi bir tehdit oluşturmaz. Birçok erkek, prostat büyümesinin prostat kanserine yakalanma riskini artırdığını düşünmektedir. Halbuki prostat büyümesi olan erkeklerde prostat kanseri riski, prostatı büyümeyen erkeklere göre daha fazla değildir. İyi huylu prostat büyümesinde kullanılan yeni nesil tedavi uygulamaları yüz güldürmektedir. REZUM yanı su buharı tedavisi ile iyi huylu prostat büyümelerinde cerrahiye gerek olmadan büyümüş prostat dokusu küçültülebilmektedir.

İdrar akışını engelliyor

Prostat bezi mesanenin altında bulunur. İdrarı mesaneden penisin dışına taşıyan tüpe üretra denir. Bu tüp prostatın ortasından geçer. Prostat büyüdükçe idrar akışını engellemeye başlar. Prostat, genellikle yaşam boyunca büyümeye devam eden bir bezdir. Bu büyüme sıklıkla prostatı şikayetlere neden olacak veya idrar akışını engelleyecek duruma getirebilir. Prostatın büyümesine neyin sebep olduğu belli değildir. Yaşlandıkça seks hormonlarının dengesindeki değişikliklerden kaynaklandığı düşünülmektedir. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile minimal invaziv girişimler prostat boyutunun küçültülmesinde etkili olmaktadır. İyi huylu prostat büyümesinde kullanılan REZUM su buharı tedavisinde, büyüyen fazla prostat dokusu buhar ile etkili bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.

İyi huylu prostat büyümesinin belirtileri aşağıdaki gibidir;

 • Sık veya acil idrara çıkma ihtiyacı
 • Geceleri daha sık idrara çıkmak
 • İşemeye başlama sorunu
 • Zayıf idrar akışı veya durup başlayan bir akış
 • İdrarın sonunda damlama
 • Mesanenin tam olarak boşaltılamaması

Su buharıyla prostat dokusunun küçülmesi sağlanıyor

REZUM su buharı tedavisi, üretraya baskı yapan fazla prostat dokusunu gidermek için su buharında depolanan doğal enerjiyi kullanan, cerrahi olmayan bir tedavi yöntemidir. REZUM tedavisi elde taşınan bir cihazın içinde, birkaç damla suya radyofrekans enerjisi uygulanarak buhar oluşturulmasıyla yapılır. Her 9 saniyede bir yapılan tedavi sırasında, hedeflenen prostat dokusuna steril su buharı uygulanır. Buhar prostat dokusuna temas ettiğinde depolanan enerjinin tamamı dokuya salınır. Uzman prostatın büyüklüğüne göre tedavinin dozunu planlar.  Zamanla vücudun doğal iyileşme tepkisi, tedavi edilen dokuyu emerek prostatı küçültür. Fazla dokunun alınmasıyla üretra açılır ve iyi huylu prostat büyümesi semptomları azalır. Çoğu hastada iki hafta gibi kısa bir sürede şikayetlerde azalma görülmeye başlar ve maksimum fayda üç ay içinde ortaya çıkar. Tedavinin etkisi her hastaya göre farklılık gösterebilir.

Rezum tedavisinin avantajları aşağıdaki gibidir;

REZUM iyi huylu prostat büyümesi için uzun vadede iyi sonuçlar veren güvenli ve etkili bir tedavidir.

 1. İyi huylu prostat büyümesinde kullanılan ilaçları bırakılır
 2. Birçok kişi birkaç hafta içinde şikayetlerde iyileşme görmektedir
 3. Cinsel işlevi korur
 4. Hastanede yatış gerektirmez
 5. Genel anestezi uygulanmaz
 6. İyileşme süresi kısa sürer
 7. İyi huylu prostat büyümesi şikayetleri tekrar ortaya çıkarsa işlem tekrarlanabilir

İyi huylu prostat büyümesinde Rezum tedavisi konusunda, detaylı bilgi almak için form doldurabilirsiniz. 

İletişim Formu

Aşağıdaki formu doldurarak size özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Bizi Arayın 444 7 888

Bu Konuda Uzman Doktorlar

Op. Dr. A. Egemen İŞGÖREN
Op. Dr. A. Egemen İŞGÖREN
Üroloji
Kolay Randevu Al
Tüm Doktorlarımız

Benzer Ayrıcalıklar

Sünnet İçin Doğru Zaman
Bilgi Al
Tüm Ayrıcalıklar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al