Son Gelişmeler

Memorial, Antalya’da Uluslararası Standartlarını Belgeledi!

30.04.2020 20:39:35

Türkiye’de ilklerin öncüsü Memorial, bu kez de Memorial Antalya Hastanesi’yle, sağlıkta uluslararası standartları belirleyen Joint Commission International (JCI) belgesini alarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Türkiye’de Joint Commission International (JCI) belgesini alan ilk sağlık grubu olan Memorial, bu başarısını Memorial Antalya Hastanesi ile devam ettiriyor. Sunduğu uluslararası standartlarda hastane hizmetiyle Antalya’nın sağlık turizmi potansiyeline de büyük katkı sağlayan Memorial Antalya Hastanesi, Joint Commission International (JCI) Akreditasyon belgesini alarak kalitesini tescilledi.

“Son derece titiz bir değerlendirme yapıldı”

Memorial Hastanesi Kalite Koordinatörü Ayşegül Ergin denetim süreci hakkında şunları söyledi: “JCI standartları hasta ve organizasyon odaklı olarak 2 ana grupta toplanmakta, 322 ana standart maddesi, 1218 alt standart maddesinden oluşmaktadır. JCI denetçileri tarafından yapılan 5 günlük denetim sürecinde, bu standart maddeleriyle ilgili değerlendirme sürecinden geçtik. JCI denetimlerinde kurumun hasta ve organizasyonel odaklı tüm süreçleri gözden geçirilmektedir. Hasta odaklı süreçlerinde; hastaların kuruma kabulünden başlayarak, değerlendirilmesi, bakımı, hasta ve ailesinin eğitimi, hakları, güvenliği, ilaç yönetim sistemi gözden geçiriliyor. Organizasyonel odaklı süreçlerde ise; tesisin  güvenliği, acil durumlarda alınacak önlemler, enfeksiyon kontrolü, çalışanların yetkinliği, bilgi yönetimi, kurumun liderleri, kalite iyileştirme ve hasta güvenliği yönünde yapılan çalışmalar değerlendirilmektedir. Memorial Antalya Hastanemizde yapılan JCI denetiminde  hasta ve organizasyonel  süreçlerimiz büyük bir titizlikle değerlendirildi. Denetim sürecinde birçok  alanlarda yaptığımız uygulamalar ve iyileştirmeler denetçiler tarafında övgü ile karşılandı.”

JCI yabancı hasta akışını arttıracak önemli bir adım

Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Dr. Sevim Şuekinci, kar amacı gütmeyen, bağımsız bir denetim kuruluşu olarak faaliyet gösteren Joint Commission International (JCI)’ın,  1998 yılından bu yana dünya genelinde sağlık hizmeti sunan kuruluşların uluslararası standartlara uygunluğunu denetleyerek ve bu standartlara uygun hastaneleri akredite ederek, belgelediğini belirtti. JCI belgesinin, özellikle Antalya açısından gün geçtikçe daha fazla önemli bir yere sahip olan yabancı hastalar ve Türkiye’ye hasta gönderen yabancı sigorta şirketleri için büyük önem taşıdığını vurgulayan Dr. Şuekinci, “Hastaneyi açma amacımız turizmin başkenti Antalya’ya uluslararası standartlarda hizmet veren bir hastane kazandırmaktı. Hastanemize verilen JCI Akreditasyon belgesi ile bu amaca hizmet ettiğimizi ispatlamış olduk. Antalya’ya ve dolayısıyla Akdeniz Bölgesi’ne böyle önemli bir katkı sağladığımız için çok mutlu ve guruluyuz” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al