Yükleniyor

Son Gelişmeler

Memorial Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışının Sponsoru Oldu

Son Gelişmeler
22.05.2024 11:39:02

Memorial Sağlık Grubu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 36’ıncısı gerçekleşecek olan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın sağlık sponsoru oldu. Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen imza törenine, Memorial CEO’su Bora Uludüz ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Vekili Nihat Usta katıldı.

Memorial’ın, çocukluk çağından itibaren sağlıklı beden ve zihin gelişimi için sporla iç içe bir yaşama katkı sağladığını belirten Bora Uludüz, sporun bir yaşam biçimine dönüşmesi için farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi. Uludüz, “Sporun farklı dallarında kulüplerimizi sponsorlukla destekliyoruz. Bunun yanında bireysel sporcularımıza da, başarı yolculuklarında eşlik ediyoruz. Dünyamızın geleceğini sağlıklı nesillere emanet edebilmek için, çocukluk çağından itibaren spor ile iç içe büyüyen bireylerin yetişmesini istiyoruz. Sanatla sporu bir araya getirdiğimiz, 18 yıldır devam eden ve geçen yıl uluslararası arenaya taşıdığımız Çocuk Resim Yarışmamızın bu yılki konusu da spor… Yıllardır, dünyadan farklı insanları buluşturan bu anlamlı yarışı düzenleyen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne de spora destek misyonumuzu pekiştirdiğimiz bu işbirliği için teşekkür ediyorum. Önceliğimiz sağlıklı yaşam, bunda da sporun önemini biliyoruz” açıklaması yaptı. 

Bu yıl 36. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın 25 Ağustos’ta organize edileceğini dile getiren Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Vekili ve Boğaziçi Organizasyon Komitesi Başkanı Nihat Usta, “Yarışmamızın özellikle yüzücülerin olmazsa olmazı gerek suda gerek karada güvenliğinin sağlık yönünden sağlanmasıdır. Bu yılki yarış için Memorial Sağlık Grubu ile güzel bir işbirliği gerçekleştirdik. Sağlık sponsorumuz olarak bize destek verecekler. 25 Ağustos’taki yarışma, onun öncesindeki seçme sıralama yarışmalarında da yanımızda yer alacaklar. Gururluyuz. Çok güzel bir organizasyon olacağına inanıyoruz. Bu birlikteliğin önümüzdeki yıllarda da devam etmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Dünyanın Asya’dan Avrupa’ya yapılan ve her yıl binlerce yüzücünün iki kıtayı birleştirdiği tek yüzme müsabakası olan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, bu yıl da hem Türkiye hem de dünyanın pek çok ülkesinden pek çok yarışmacının kulaç atacağı büyük bir organizasyonla gerçekleşecek. Ülkemizde sporun gelişmesi ve toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşması adına 20 yıldır sporun pek çok dalında kulüplerle sponsorluk işbirliği içinde olan Memorial, sporun önemini ulusal ve uluslararası alanda geniş kitlelere ulaştıran yarışta sporculara sağlık desteği verecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al