Yükleniyor

Son Gelişmeler

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları Başlıyor

Son Gelişmeler
22.01.2024 09:51:17

Anne adayları, gebelik sürecinde; hassas, karmaşık, bir o kadar da mucizevi bütün duyguları bir arada yaşıyor.  Anne olmaya hazırlanan her kadın, bedeninde yeni bir yaşamın oluşumunu öğrendiği o ilk andan itibaren zihninde kurulu bir saat gibi geri saymaya başlayan heyecanlı bekleyiş içine giriyor. 

Memorial Sağlık Grubu, minik bir yaşamı kucaklamaya hazırlanan anne adaylarının, duygusal ve fiziksel değişiklikler yaşadığı gebelik döneminde doğuma uyum süreçlerinin kolaylaştırmak amacıyla dopdolu içeriğe sahip eğitimler düzenleyerek süreci daha kolay atlatmalarına yardımcı oluyor.

Anne adaylarının en özel anlarından biri olan gebelik serüveninde, ailelerin doğum sürecinde bilinçli kararlar almalarını sağlamak, endişeleriyle başa çıkmak ve kendine olan güveninin artmasına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen Doğuma Hazırlık Kursları, tüm anne-baba adaylarının katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Sağlıklı bir doğum deneyimi yaşamaları ve annelik sürecine güvenli bir başlangıç yapmaları amacıyla düzenlenen kurslar, aileleri ebeveyn olma yolculuğunda birçok konuda bilgilendiriyor. Tüm anne-baba adaylarının,  her türlü sorunun yanıtını bulabileceği kurslarda, uzman doktorlar tarafından bu süreçteki kaygıları azaltmanın yolları paylaşılıyor.

Mutlu bir gebelik ve sağlıklı bir doğum dönemi geçirmek isteyenler program içerisinde; gebelik süresince dikkat edilmesi gereken hususlardan, gebelikte vücutta oluşacak değişikliklere, doğuma hazırlık sürecinden lohusalık dönemine kadar pek çok ayrıntı hakkında bilgi sahibi oluyor. Ayrıca gebelikte cilt bakımı ve ciltte oluşacak değişiklikler, annelik ve bebek bakımı hakkında merak edilenlerin yanı sıra ebeveynlerin duygusal ve zihinsel olarak da doğuma hazır olmalarını sağlayacak bilgiler de psikologlar tarafından katılımcılara aktarılıyor.

Tüm anne ve baba adayları Doğuma Hazırlık Kurslarına katılmak için 444 7 888 veya mmr.al/dogumahazirlik web sitesi üzerinden ücretsiz olarak kayıt yaptırabilecekler. Kurslara katılan anne adaylarına ise program sonunda katılım belgesi verilecek.

Program:

Memorial Ataşehir Hastanesi
Başlangıç Tarihi: 25 Ocak Perşembe
Bitiş Tarihi: 1 Şubat Perşembe
Tarih: Perşembe günleri (2 hafta boyunca)
Saat: 18.00-20.00
Yer: Memorial Ataşehir Hastanesi Konferans Salonu

Memorial Bahçelievler Hastanesi
Başlangıç Tarihi: 27 Ocak Cumartesi
Bitiş Tarihi: 3 Şubat Cumartesi
Tarih: Cumartesi günleri (2 hafta boyunca)
Saat: 11.00-15.00
Yer: Memorial Bahçelievler Konferans Salonu

Memorial Diyarbakır (Diclekent) Hastanesi
Başlangıç Tarihi: 20 Ocak Cumartesi
Bitiş Tarihi: 3 Şubat Cumartesi
Tarih: Cumartesi günleri (3 hafta boyunca)
Saat: 13.00-15.00
Yer: Memorial Diyarbakır Hastanesi (Diclekent) 7.Kat Toplantı Salonu

Memorial Ankara Hastanesi
Başlangıç Tarihi: 27 Ocak Cumartesi
Bitiş Tarihi: 10 Şubat Cumartesi
Tarih: Cumartesi günleri (3 hafta boyunca)
Saat: 10.00-12.00
Yer: Memorial Ankara Konferans Salonu

Memorial Antalya Hastanesi
Tarih: 10 Şubat Cumartesi
Saat: 12.00-17.00
Yer: Memorial Antalya Hastanesi Konferans Salonu

Katıkılarıyla,

Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al