|

Memorial Bahçelievler Hastanesi

Bahçelievler Mh. Adnan Kahveci Blv. No:227 Bahçelievler/İstanbul
(0212) 314 66 79

Üstün teknoloji, seçkin akademik kadro, hasta odaklı hizmet anlayışı, yeşil ve sanatın iyileştirici gücü, modern mimari tasarımlar…

Dünyanın en kapsamlı sağlık komplekslerinden biri olan Memorial Bahçelievler Hastanesi, sağlık sektörüne yepyeni bir anlayış getiriyor. Dünya standartlarında etik ve kaliteli sağlık hizmeti sunma misyonu, geleceği günümüze taşıyan hastanecilik yaklaşımı, insana ve doğaya saygı ilkesiyle hayata geçirilen Memorial Bahçelievler, çağdaş mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak tasarlandı.

Memorial Sağlık Grubu’nun 11’inci hastane projesi olan Memorial Bahçelievler, toplam 72 bin metre karelik alanda hizmet veriyor. En gelişmiş tanı ve tedavi üniteleri ile donatılan 340 yatak kapasitesine sahip merkezde, biri hibrit olmak üzere toplamda 15 ameliyathane ve 49 yoğun bakım yatak kapasitesi, 135 poliklinik ve 31 müşahede odası bulunuyor.

Yepyeni bir sağlık anlayışı

Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin tasarımında hasta ve yakınları ile çalışanların konforu için her ayrıntı düşünüldü. İyileşmenin, hastaneye atılan ilk adımda başladığı gerçeğinden yola çıkılarak; lobi alanından polikliniklere, hasta bekleme noktalarından, doktor ve hasta odalarına kadar her mekan, hastaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildi. Hastalar kadar hasta yakınlarının da özellikle bu süreci katlarda konumlandırılan lounge alanlarında, ev ortamında rahat ve konforlu bir biçimde geçirmelerine olanak sağlandı. Renk seçiminden, eşyaların formlarına, ışıklandırmadan seçilen aksesuarlara kadar her şey iyileşmenin bir parçası olabilecek özellikte planlandı. Üstün teknolojik özelliklere sahip görüntüleme üniteleri, kompleks laboratuvarları, üstün teknoloji ameliyathane ve yoğun bakımları, hibrit ameliyathaneleri, robotik uygulamaları, branşlaşmış merkezleri ile kişiye özel tanı ve tedavi programları sunuluyor.

Geleceğin sağlık teknolojileri

Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin teknolojik altyapısı; kanser tedavisinde en ileri sistemlerden biri olan yeni nesil ışın tedavisi Elekta Versa HD SIGNATURE, robotik cerrahi, hastaya konfor ve ayrıcalıklar sunan radyolojik görüntüleme sistemleri (MR, CT, Pet-CT, gama kamera, röntgen, mamografi, floroskopi, ultrason, ekokardiyografi ve anjiyo) fonksiyonel bir yapılanma ile tasarlanmış ameliyathaneler ile hareket fonksiyonu olmayan ve bilinci kapalı hastaların mobilizasyonunu sağlayan, Türkiye’de ilk “hasta lifti” teknolojisini kullanan aydınlık yoğun bakımlarla donatılmıştır.

Memorial Sağlık Grubu’nun, hastanecilik alanındaki tüm deneyimlerini aktardığı Bahçelievler Hastanesi, üstün teknolojik donanımının yanı sıra; ulusal ve uluslararası platformlarda önemli deneyim ve başarılara imza atmış, özellikli branşlarda uzmanlaşmış akademik kadrosu, deneyimli uzman doktorları; tecrübe ve bilinçli bakımla, hastanın bedensel ve psikolojik iyileşme sürecine katkıda bulunacak uzman hemşire kadrosu, hasta bakım personeli ve tüm sağlık çalışanları ile hizmet veriyor.

Dünyanın Leed Platinum sertifikalı ilk tam donanımlı hastanesi

Memorial Bahçelievler Hastanesi, enerji ve çevre dostu tasarımda lider konumdaki kurumlara verilen ve en prestijli yüksek yeşil bina sertifikası olan “LEED Platinum” kazandı. USGBC (United States Green Building Council – Amerikan Yeşil Binalar Konseyi) tarafından yürütülen sertifikasyon programları arasında en yüksek derecelendirme anlamına gelen sertifikayı, Dünyada ve Türkiye’de tam donanımlı hastaneler arasında ilk kez Memorial Bahçelievler almış oldu.

Yeşil hastane konsepti

Çevreye duyarlı bir anlayışla inşa edilen Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin iç ve dış mekanları, yeşil alanların insan sağlığına ve psikolojisine olumlu etkileri göz önünde bulundurularak tasarlandı. Tüm mevsimleri yaşatacak, yaşam döngüsü ve biyoritmi hastaneye taşıyacak canlı bitkiler; hasta ve hasta yakınları ile çalışanları doğanın içinde hissettiriyor. Alerjik olmayan doğal bitkilerin tercih edildiği peyzaj düzenlemesi, şehrin mimarisine de estetik bir görünüm katıyor. Memorial Bahçelievler Hastanesi çevreye duyarlılığını, enerji veriminden atık yönetimine, sürdürülebilir alan planlamasından iç ortam kalitesi gibi kriterlere göre inşa edildi.

Sanatın iyileştirici gücü

Memorial Bahçelievler Hastanesi, yeşilin ve sanatın iyileştirici gücünün mimariye yansıtıldığı, hasta ve yakınlarının psikolojisi üzerindeki pozitif etkileri nedeniyle, gün ışığının maksimum düzeyde kullanıldığı “zamansız tasarımlarıyla” da dikkat çekiyor. Memorial’in deneyimli proje ekibinin liderliğinde; akustik, peyzaj, aydınlatma ve tasarım konusunda ünlü danışmanlar tarafından oluşturulan Memorial Bahçelievler’in ana temalarından birini “sanat” oluşturuyor.

Yabancı hastalar için de cazibe merkezi

Dünyanın 92 ülkesinden hasta kabul eden Memorial Sağlık Grubu’nun 11’inci hastanesi Memorial Bahçelievler, uluslararası alanlarda referans merkezi olan bölümleriyle yabancı hastalar için de büyük önem taşıyor.

CANLI DESTEK