Memorial Bahçelievler Hastanesi Özellikli Klinik ve Hizmetler

Onkoloji Merkezi’nde; seçkin akademik ve uzman kadro, kanserin tanı ve tedavisi ile ilişkili tüm branşların aynı çatı altında bulunduğu ve hastaya özel tedavi yöntemlerinin değerlendirilerek belirlendiği onkoloji konseyi, bilimselliği, ileri teknoloji ile buluşturan altyapı ve bunun sonucu olarak ortaya çıkan dünya standartlarında yenilikçi tedavilerle hastalara hizmet sunulmaktadır.

ONKOLOJİDE İLERİ TEKNOLOJİ

Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nde; bu alandaki en gelişmiş radyoterapi cihazı olan Elekta Versa HD Signuture kullanılmaktadır. İleri teknolojinin tüm branşların bir arada bulunduğu multidisipliner bir yaklaşım ve bütüncül tedavi anlayışıyla birleştiği bölümde, SGK kapsamında hizmet verilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız:

Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde; minimal invaziv (küçük kesi) kalp ameliyatları, bypass cerrahisi, kalp kapak değişimi ve tamiri, aort anevrizma cerrahisi, varis tedavisi ve endovasküler stent uygulamalarında hastaya özel tedavi seçenekleri ile SGK kapsamında hizmet veriliyor.

Girişimsel Kardiyoloji Bölümü’nde; tam tıkalı damarlara uygulanan Kronik Total Oklüzyon (CTO) tedavisi ile kireçli ve ağır damar sertliği plakları bulunan damarlar, kasık bölgesinden girilerek ve hasta uyutulmadan yapılıyor. Bunun yanında özellikle ileri yaş hastalarına özel ameliyatsız kapak değişimi ve tamiri (TAVI), dirençli hipertansiyon tedavileri, protez kapak kaçaklarının ve kalp deliklerinin ameliyatsız kapatılması gibi fark yaratan işlemler de uygulanıyor.

Genel Cerrahi Merkezi’nde; meme, hepatobiliyer, gastrointestinal sistem, anorektal hastalıklar, fıtıklar, obezite ve endokrin cerrahileri alanlarında özellikli ameliyatlar yapılıyor.

Dahiliye Bölümü’nde; “Tanı Konulamayan Hastalıklar” konusunda deneyimli bir ekiple hizmet veriliyor. Bu bölümde ayrıca, ileri yaştaki bireyler için koruyucu sağlık uygulamaları ve kişiye özel check-up programları gerçekleştiriliyor.

Meme Sağlığı Merkezi’nde; hastalar merkeze başvurdukları ilk andan itibaren, ilk randevu veriliyor ve klinik muayene, yaşam boşu risk değerlendirmesi, gerekli olan mamografi, ultrasonografi, meme magnetik rezonans ve biyopsiler gibi radyolojik tetkikleri gün içinde gerçekleştirilerek, hasta bilgilendiriliyor. Merkez, meme hastalıklarının tanı ve tedavisini; meme radyolojisi, meme cerrahisi ve plastik cerrahi bölümleriyle, takım çalışması ile yürütüyor. Spesifik meme görüntülemenin yanı sıra yalnızca meme hastalıkları alanında akademik çalışmalar yapmış, alanında öncü hekimler yönetiminde, kişiye özel tarama programları ve güncel tedaviler uygulanıyor.

Kadın Sağlığı Merkezi; rutin sağlık kontrollerinden, jinekolojik kanserlere, doğum ve sonrası takiplere kadar, kadın sağlığı ve hastalıklarını ilgilendiren tüm branşları aynı çatı altında bütünleştiren bir yapıda tedavi olanağı sunuyor. Merkezde, suda doğum ve tüm hazırlık süreci odada yürütülen normal doğum gibi özellikli üniteler de mevcut. Anne adaylarının kendilerini ev ortamında ve rahat hissedecekleri ambiyansı, doğum sırasında annenin konforuna yönelik her ayrıntının düşünülerek dizayn edildiği doğum küveti ve aynı anda muayenenin de yapılabileceği özel ekipmanı bulunan suda doğum odası, bebek sahibi olacak ailelere özel bir deneyim yaşatıyor. Anne adaylarını normal doğuma teşvik eden özel uygulama ile “odada doğum” konsepti sunan Memorial Bahçelievler Hastanesi, doğumhanede normal doğum gerçekleşene kadar kişinin sancı sürecini, odasında ve ev ortamı konforunda yaşamasını amaçlıyor.

Perinatal Tanı ve Tedavi Merkezi’nde; yüksek riskli gebelikler ve bebekle ilgili gelişim geriliklerinde en güncel tanı ve tedavi yaklaşımlarını uygulanıyor.

ÇOCUK DOSTU RADYOLOJİ UYGULAMALARI

Radyoloji Bölümü’nde; çocuklarda ileri görüntülemeye yönelik radyolojik tetkikler, çocuk dostu doz uygulamalarıyla, en iyi görüntüleme kalitesi elde edilerek yapılıyor.

Üroloji Bölümü’nde; erişkin ve çocuklardaki tüm ürolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan robotik cerrahi teknolojisi, operasyon süresini azaltan ve en küçük kesi ile hastaya estetik açıdan da konfor sağlayan özellikli sistemlerden oluşuyor.

Prostat, mesane ve böbrek kanserlerinin cerrahisinde etkin bir şekilde uygulanan robotik cerrahiyle; böbrek ve mesane tümörü ameliyatlarının yanı sıra, karın bölgesinden daha önce açık ameliyat geçirmiş ve prostat kanseri ameliyatı olması gereken hastalara özel, rektumun üst bölgesinden girilerek yapılan Robotik Perianal Prostatektomi işlemi Türkiye’ye yalnızca Memorial Bahçelievler Hastanesi’nde gerçekleştiriliyor.

Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Bölümü’nde; beyin ve hipofiz bezi tümörleri, kafa ve omurga bölgesi travmaları, bel ve boyun fıtıkları, omurga kanal darlıklarında ileri cerrahi yöntemleri ile hizmet veriliyor.

YÜKSEK GÖRÜŞ KALİTESİ

Göz Merkezi'nde, Argon Laser, Femtosaniye Laser, Yag Lazer gibi ileri teknolojiler, özellikli tedavi uygulamaları ve mikro cerrahiler ile hizmet veriliyor.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde özellikle çocuk hastaların doğuştan ya da sonradan gelişen ortopedik sorunlarına yönelik özellikli tedaviler gerçekleştiriliyor. Pediatrik Rehabilitasyon kapsamında; Serebral Palsi, Skolyoz, Meningomyelosel (spida bfida), brakial pleksus yaralanması, torkilolis gibi hastalıkların rehabilitasyonunun yanı sıra; ağrı ve eklem içi enjeksiyonları, PRP, prolotepari, püloral terapi ve miyofasiyal tetik nokta enjeksiyonları gibi hastaya özel uygulamalar da yapılıyor.