Bahçelievler Hastanesi
Bahçelievler Hastanesi

Bahçelievler Mh. Adnan Kahveci Blv. No:227 Bahçelievler/İstanbul
(0212) 408 45 45

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Memorial Bahçelievler Hastanesi’ndeki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Hakkında

İstanbul’un Merkezinde Bir Dünya Hastanesi...

Üstün teknoloji, seçkin akademik kadro, hasta odaklı hizmet anlayışı, yeşil ve sanatın iyileştirici gücü, modern mimari tasarımlar…

Dünyanın en kapsamlı sağlık komplekslerinden biri olan Memorial Bahçelievler Hastanesi, sağlık sektörüne yepyeni bir anlayış getiriyor. Dünya standartlarında etik ve kaliteli sağlık hizmeti sunma misyonu, geleceği günümüze taşıyan hastanecilik yaklaşımı, insana ve doğaya saygı ilkesiyle hayata geçirilen Memorial Bahçelievler, çağdaş mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak tasarlandı.

Memorial Sağlık Grubu’nun 11’inci hastane projesi olan Memorial Bahçelievler, toplam 72 bin metrekarelik alanda hizmet veriyor. Hastanenin 8 bin metrekarelik yeşil alanı mevcut. Gelişmiş tanı ve tedavi üniteleri ile donatılan 320 yatak kapasitesine sahip hastanede, biri hibrit olmak üzere toplamda 15 ameliyathane ve 49 yoğun bakım yatak kapasitesi, 135 poliklinik ve 31 müşahede odası bulunuyor.

Memorial Sağlık Grubu’nun hastanecilik alanındaki tüm deneyimlerini aktardığı Bahçelievler Hastanesi; üstün teknolojik donanımı, ulusal ve uluslararası platformlarda önemli başarılara imza atmış ve özellikli branşlarda uzmanlaşmış akademik kadrosu, uzman doktorları, tecrübe ve bilinçli bakımla hastanın bedensel ve psikolojik iyileşme sürecine katkıda bulunacak; şefkatli ve güler yüzlü uzman hemşire kadrosu, hasta bakım personeli ve tüm sağlık çalışanlarıyla, hasta ve yakınlarına sıcak bir ortamda hizmet sunuyor.

YEPYENİ BİR SAĞLIK ANLAYIŞI

Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin tasarımında hasta ve yakınları ile çalışanların konforu için her ayrıntı düşünüldü. İyileşmenin, hastaneye atılan ilk adımda başladığı gerçeğinden yola çıkılarak; lobi alanından polikliniklere, hasta bekleme noktalarından, doktor ve hasta odalarına kadar her mekan, hastaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildi. Hastalar kadar hasta yakınlarının da özellikle bu süreci katlarda konumlandırılan lounge alanlarında, ev ortamında rahat ve konforlu bir biçimde geçirmelerine olanak sağlandı. Renk seçiminden, eşyaların formlarına, ışıklandırmadan seçilen aksesuarlara kadar her şey iyileşmenin bir parçası olabilecek özellikte planlandı. Üstün teknolojik özelliklere sahip görüntüleme üniteleri, kompleks laboratuvarları, üstün teknoloji ameliyathane ve yoğun bakımları, hibrit ameliyathaneleri, robotik uygulamaları, branşlaşmış merkezleri ile kişiye özel tanı ve tedavi programları sunuluyor.

ÖZELLİKLİ KLİNİK VE HİZMETLER

Memorial Bahçelievler Hastanesi; özellikli tedavi ve cerrahiler ile kendi içinde uzmanlık alanlarına ayrılan branş hizmetlerini, hastalarına sunuyor.

ULUSLARARASI STANDARTLARDA TEKNOLOJİK ALTYAPI

Memorial Bahçelievler Hastanesi teknolojik altyapısı; kanser tedavisinde en ileri sistemlerden biri olan yeni nesil ışın tedavisi Elekta Versa HD SIGNATURE, robotik cerrahi, hastaya konfor ve ayrıcalıklar sunan radyolojik görüntüleme sistemlerinden (MR, CT, Pet-CT, gama kamera, röntgen, mamografi, floroskopi, ultrason, ekokardiyografi ve anjiyo) oluşuyor. Radyolojik görüntüleme sistemlerinden olan 3 Tesla MR teknolojisi, kaliteli ve güvenilir sonuçları ile öne çıkıyor. Yüksek teknoloji dual enerji BT ile vücudun tüm bölgeleri saniyeler içinde taranabiliyor. Kanserin teşhisi, evrelendirilmesi ve doğru bir tedavi planı çıkarılmasında çok önemli bir yeri olan Pet-CT teknolojisiyle de hastaya, en düşük doz radyoaktif madde ile görüntüleme olanağı sunuluyor. Özellikle üroloji, böbrek nakli, kadın hastalıkları, genel cerrahi ameliyatlarında kullanılan da Vinci robotik cerrahi ile 3 boyutlu görüntü alınarak hem hasta hem de cerrah için konforlu bir ameliyat süreci geçirilmesine olanak sağlıyor. Yoğun bakım ünitelerindeki aydınlık hasta odalarında; hareket fonksiyonu olmayan ve bilinci kapalı hastaların mobilizasyonunu sağlayan hasta lifti teknolojisi, her biri oda içerisine sabitlenmiş olarak, Türkiye’de ilk kez kullanılıyor. Fonksiyonel bir yapılanma ve ileri teknoloji ile tasarlanmış ameliyathanelerin bulunduğu alanlarda da doktor ve çalışanlar için hijyenik koşullar da düşülerek oluşturulan geniş yaşam alanları dikkat çekiyor.

DÜNYANIN LEED PLATİNUM SERTİFİKALI İLK TAM DONANIMLI HASTANESİ

Memorial Bahçelievler Hastanesi, enerji ve çevre dostu tasarımda lider konumdaki kurumlara verilen ve en prestijli yüksek yeşil bina sertifikası olan “LEED Platinum” kazandı. USGBC (United States Green Building Council – Amerikan Yeşil Binalar Konseyi) tarafından yürütülen sertifikasyon programları arasında en yüksek derecelendirme anlamına gelen sertifikayı, Dünyada ve Türkiye’de tam donanımlı hastaneler arasında ilk kez Memorial Bahçelievler alarak bir ilke daha imza attı.

YEŞİL HASTANE KONSEPTİ

Çevreye duyarlı bir anlayışla inşa edilen Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin iç ve dış mekanları, yeşil alanların insan sağlığına ve psikolojisine olumlu etkileri göz önünde bulundurularak tasarlandı. Tüm mevsimleri yaşatacak, yaşam döngüsü ve biyoritmi hastaneye taşıyacak canlı bitkiler; hasta ve hasta yakınları ile çalışanları doğanın içinde hissettiriyor. Alerjik olmayan doğal bitkilerin tercih edildiği peyzaj düzenlemesi, şehrin mimarisine de estetik bir görünüm katıyor. Memorial Bahçelievler Hastanesi çevreye duyarlılığını, enerji veriminden atık yönetimine, sürdürülebilir alan planlamasından iç ortam kalitesi gibi kriterlere göre inşa edildi.

SANATIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ

Memorial Bahçelievler Hastanesi, yeşilin ve sanatın iyileştirici gücünün mimariye yansıtıldığı, hasta ve yakınlarının psikolojisi üzerindeki pozitif etkileri nedeniyle, gün ışığının maksimum düzeyde kullanıldığı “zamansız tasarımlarıyla” da dikkat çekiyor. Memorial’in deneyimli proje ekibinin liderliğinde; akustik, peyzaj, aydınlatma ve tasarım konusunda ünlü danışmanlar tarafından oluşturulan Memorial Bahçelievler’in ana temalarından birini “sanat” oluşturuyor.

YABANCI HASTALAR İÇİN DE CAZİBE MERKEZİ

Dünyanın 92 ülkesinden hasta kabul eden Memorial Sağlık Grubu’nun 11’inci hastanesi Memorial Bahçelievler, uluslararası alanlarda referans merkezi olan bölümleriyle yabancı hastalar için de büyük önem taşıyor.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Teknolojilerimiz

Memorial Sağlık Grubu’nun teknolojik altyapısı, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış ve hasta konforuna özel olarak dizayn edilmiş sistemlerden oluşmaktadır. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaların teşhis ve tedavi süreçlerini, konforlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri hedeflenmektedir. Bu teknolojilerin birçoğu Türkiye’de ilk kez hastanelerimizde kullanılmaktadır.

Son Teknolojilerimiz

Teknolojilerimizi İncele
Da Vinci Robotik Cerrahi
İncele
Teknolojilerimizi İncele
Teknolojilerimizi İncele
Endoskopik Ultrasonografi (Endosonografi-EUS)
İncele
Teknolojilerimizi İncele
Tüm Teknolojileri Gör

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  Haritada Gör

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastanenizdeki Check-Up seçenekleri neler?

  Memorial Sağlık Grubu’nda, periyodik sağlık kontrolleriniz Check-Up danışmanları eşliğinde yaş, cinsiyet, meslek ve yaşam standartlarınıza uygun özel programlar, uzman doktorlarımız ile birlikte belirlenmektedir. Check-Up seçeneklerimiz için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Kontrol muayene süreleri ne kadar?
  Türk Tabipleri Birliği ve Sağlık Bakanlığı uygulamaları kapsamında 10 gün olarak uygulanmaya başlanan kontrol muayenesi süresi, hizmet alınan ilk gün dahil olarak hesaplanmaktadır.
  Hastaneyle ilgili şikayetleri nasıl bildirebilirim?
  Aldığınız sağlık hizmetine ilişkin görüş, öneri, teşekkür ve şikayet başvurularınızı bizzat hastanelerimizde bulunan Hasta Hakları birimlerimizde yapabilir, 444 7 888 numaralı Çağrı Merkezi’mizi arayarak telefonla da bildirebilirsiniz.
  Kişisel bilgilerim/sonuçlarım paylaşılıyor mu?

  Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereği hastalarımıza ait kişisel ve sonuç bilgileri kendileri dışında kimseyle paylaşılmaz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında haklarınıza ve verilerinizin işlenmesine dair detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olduğunuz bölümler hangileridir?

  Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin Kardiyoloji, Kvc, Onkoloji, Organ Nakli bölümlerinde SGK ile anlaşmamız bulunmaktadır. Anlaşmalı kurumlar hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Kolay Randevu Al