Yükleniyor

Yaz Karma Sergisi- Bahçelievler

Yaz Karma Sergisi- Bahçelievler

“İÇİMİZİ ISITAN” BİR SERGİ DENEYİMİ…

YAZ KARMA RESİM SERGİSİ

İç mimari tasarımında sanatın iyileştirici gücünden ilham alan, sağlık ve sanatın iç içe yer aldığı Memorial Bahçelievler Hastanesi, “Yaz” isimli karma resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Memorial Sağlık Grubu ve Bahariye Sanat Galerisi işbirliği ile hazırlanan “Yaz” Karma Resim Sergisi, Memorial Bahçelievler Hastanesi Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başlandı. Resim sanatçıları; Abdurrahman Kaplan, Ali Rıza Özkale, Aylin Menekşe, Aynur Yalçıner Sencan, Ayşe Ülker Usman, Başak Demirci, Benan Çokokumuş, Betül Ketenci, Bilge Akon, Dagmar Göğdün, Deniz Deniz, Esra Nurten Gül, Funda İyce Tuncel, Ecevit Üresin, Nur Ulubil, Nurten Kocagözoğlu, Özlem Akalın, Saadet Bakır, Serap Elver, Şebnem Altuntaş, Şule Aktaş, Ümit Gezgin, Ünsal Toker’in eserlerinden oluşan “Yaz” Karma Resim Sergisi’nde, farklı tekniklerle hazırlanmış birçok eser sanatseverlere sunuluyor.

Yazın pozitif renklerinden ağırlıklı olarak mavi, yeşil ve sarının hüküm sürdüğü, meraklılarına görsel şölen sunan eserler; mavinin sakinleştirici, yeşilin doğa ile bütünleştirici ve çekiciliği temsil eden sarının heyecan verici etkisiyle ziyaretçileri büyüleyici ve farklı duyguları harekete geçiren bir ambiyans oluşturuyor. Özgün baskılar, yağlı boya, sulu boya ve akrilik teknikleri ile hazırlanmış ‘Yaz’ adlı sergi, renklerin insan ruhunda uyandırdığı olumlu duyguları da ön plana çıkarıyor.  

1 Eylül’e kadar Memorial Bahçelievler Hastanesi Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacak sergi, sanatseverlerin içini ısıtacak.

11 Ağustos 2022 - 01 Eylül 2022

Yaz Karma Sergisi- Bahçelievler
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al