Yükleniyor

Son Gelişmeler

Fetal Beyin Kursu Memorial Bahçelievler Hastanesi'nde Gerçekleştirildi

Fetal Beyin Kursu Memorial Bahçelievler Hastanesi'nde Gerçekleştirildi
30.04.2020 20:39:44

Perinatal Tıp alanında, ülkemizde ve dünyada, kongre ve farklı düzeyde pek çok kurs olmak üzere çeşitli bilimsel toplantılar gerçekleştiren World School of Perinatal Medicine bünyesinde, Memorial Bahçelievler Hastanesi’nde “Fetal Beyin” kursu düzenlendi. 24-25 Kasım tarihlerinde Memorial Bahçelievler Hastanesi Perinatal Tıp Tanı ve Tedavi Merkezi Başkanı Prof. Dr. Cihat Şen yönetiminde organize edilen ve Perinatal Tıp Vakfı’nın da destek verdiği kurs, peritanal tıbbın dünyadaki duayen isimlerini de bir araya getirdi.

Dünyaca ünlü bilim insanları sempozyumda buluştu

World School of Perinatal Medicine, Perinatal Medicine Foundation-Perinatal Tıp Vakfı tarafından düzenlenen ve  World Association of Perinnatal Medicine-Dünya Perinatoloji Birliği ile International Academy of Perinatal Medicine-Uluslararası Perinatal Tıp Akademisi tarafından desteklenen bir mezuniyet sonrası eğitim sempozyumu olarak adlandırılmaktadır. Her toplantı gebelik ile ilgili tek bir konuya odaklıdır ve ilgili konu her yönü ile son bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında ele alınır. Bu yıl fetusun yani anne karnındaki bebeğin beyin gelişimi üzerine konusuna odaklanmıştır. Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden alanında önemli  84 ismin katılımıyla, 4 oturumda gerçekleşen toplantı; dünyada perinatoloji ve ultrasonun kurucularından olan Bosna Hersek’ten Prof. Dr. Asım Kurjak, İsrail’den Prof. Dr. Reuven Achiron, Belçika’dan Prof. Dr. Jan Deprest, Londra’dan Prof. Dr. Fred Ushakov gibi dünyanın en tanınmış perinatologlarını bir araya getirdi. 

Memorial Bahçelievler dünyanın sayılı merkezleri arasında…

Perinatoloji alanında uluslararası bilinirliğe sahip olan ve önemli çalışmalara imza atan Memorial Bahçelievler Hastanesi Perinatal Tıp Merkezi Başkanı Prof. Dr. Cihat Şen’in direktörlüğünde yürütülen “perinatoloji okulu”nda; serebral palsi, fetal beyin görüntülemede yeni limitler, gebeliğin 11-13’üncü haftasında spina bifida teşhisi, fetal beyin gelişiminin fonksiyonel değerlendirmesi, standart taramalarda santral sinir sistemi anomalisinin zor ve imkansız teşhisi, perinatal enfeksiyonlar ve fetal beyin, holoprozensefali, kortikal gelişimsel malformasyonlar gibi başlıklar ele alındı. Fetal yani anne karnında bebeğin ameliyatlarının her türünün yapıldığı Memorial Bahçelievler Hastanesi Perinatal Tıp Tanı ve Tedavi Merkezi’nde 2019 yılında spina bifida denilen ve omurgada defekt-bel açıklığı olarak bilinen gelişim sorunun, anne karnında ameliyatının dünya ile eşzamanlı olarak başlanmasına karar verildi. Merkez, bu anlamda anne karnında başlayan her türlü sorunun anne karnında ya da doğumdan sonra tedavinin süreklilik halinde izlendiği ve tedavi edildiği bir merkez olma özelliği ile ülkemizde ve dünyada sayılı merkezler arasında yer almaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al