Son Gelişmeler

Memorial Güneydoğu’nun İncisi Diyarbakır’da

30.04.2020 20:39:34

Diyarbakır Memorial kalitesi ile buluşuyor

Türkiye'de kaliteli sağlık hizmetlerinin öncüsü olan Memorial Sağlık Grubu, sağlık hizmetlerinde mükemmellik standardı ve hasta memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını, Memorial Diyarbakır Hastanesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne taşıdı.

Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, Memorial Diyarbakır Hastanesi’nde sunulan hizmetler, kullanılan ileri tıp teknolojileri ve yatırımın detayları hakkında bilgi verdi.

Bölgeye A sınıfı bir hastane kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç “Memorial Diyarbakır Hastanesi; saygın ve güçlü akademik doktor kadrosu, ileri teknolojiye sahip tanı tedavi üniteleri, memnuniyet odaklı etkin hasta bakımı, kaliteli otelcilik hizmetleri ve modern mimarisi ile sadece Diyarbakır’a değil, tüm bölgeye hizmet sunabilecek şekilde tasarlandı. Grubumuzun 8. Hastanesi olan Memorial Diyarbakır Hastanemiz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne, Memorial kalitesinde uluslararası standartlarda sağlık hizmeti getirmenin ve bölgeye A sınıfı bir hastane kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

35 milyon dolarlık yatırım

Memorial Diyarbakır Hastanesi’nin 35 milyon dolarlık yatırımla hayata geçtiğini belirten Uğur Genç, “15 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan Memorial Diyarbakır Hastanesi, 400 kişilik medikal ve idari kadrosu ile hizmet verecek. 140 yatak kapasitesi bulunan hastanemizde 6 ameliyathane bulunuyor. Ameliyathane, radyoloji ve yoğun bakımlarımızda en ileri tıp teknolojisi kullanıldı. Genel yoğun bakım ve yenidoğan yoğun bakımda 15’er, kalp- damar cerrahisi yoğun bakımında 5 ve koroner yoğun bakımda 3 yatak olmak üzere toplam 38 yoğun bakım yatağı ile hizmet veriyoruz. ” diye konuştu.

SGK anlaşmaları kapsamında hizmet veriyoruz

Genel Müdür Uğur Genç, Memorial kalitesinin SGK anlaşmaları kapsamında tüm branşlarda hastalara ulaşacağının altını çizerek, “Memorial Diyarbakır Hastanemiz, SGK anlaşmalı bir hastane olarak tüm branşlarda SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve devlet memurlarının hizmetinde olacak. Özel sağlık sigortalı hastalarımız için de sigorta anlaşmalarımız mevcut” dedi.

Güneydoğu’nun referans merkezi olacağız

Memorial Sağlık Grubu’nun dünyada ve Türkiye’de referans merkezi olarak gösterilen pek çok bölümü olduğuna dikkat çeken Genç, konu ile ilgili şunları kaydetti: “Her yıl yerli, yabancı yüz binlerce hastayı sağlığına kavuşturuyoruz. 2011 yılı içinde 700 bin hastaya şifa dağıtmış olacağız. Diyarbakır’da özellikle kardiyoloji, kalp cerrahisi, yoğun bakım, onkoloji, üroloji, kadın sağlığı, hematoloji bölümlerimiz konusunda çok iddialıyız. Kaliteli, etik ve hasta odaklı hizmet anlayışımız ile bölgedeki sağlık kalitesini de artıracağımızı düşünüyoruz.

Komşu ülkelerden gelen hastalarımızı Diyarbakır’da tedavi edeceğiz

“Hastanemiz Diyarbakır Diclekent’te, havaalanına yakınlığı ve merkezi konumu açısından stratejik bir noktada yer alıyor. Bu sayede sadece Diyarbakır halkı değil Batman, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis gibi yakın illerden ve yurtdışından gelecek hastalarımız da son derece rahat şekilde hastanemize ulaşabilecekler” dedi. Uğur Genç, Memorial Diyarbakır Hastanesi’nin komşu ülkeler için de önemli bir alternatif olduğunu şu sözlerle anlattı: “İstanbul ve Antalya’da bulunan hastanelerimizde her yıl yaklaşık 65 farklı ülkeden gelen hastalarımıza sağlık hizmeti sunuyoruz. Uluslararası üne sahip akademik hekim kadromuz ve ileri tanı tedavi hizmetlerimiz ile pek çok ülkede tanınıyoruz. Diyarbakır hastanemize de yakın coğrafyadan özellikle Irak’tan büyük ilgi olacağını düşünüyoruz. Artık yabancı hastalarımıza İstanbul ve Antalya’daki hastanelerimizin yanında, Diyarbakır hastanemizde de tedavi olma olanağını sunarak, bölgede sağlık turizmi alanında öncü olmayı amaçlıyoruz.”

İleri teknoloji ve kaliteli sağlık hizmeti...

Memorial Diyarbakır Hastanesi Direktörü Dr. Taner Özcan da, bölge halkının ileri teşhis ve tedavi yöntemleri için artık İstanbul ya da diğer şehirlere gitmesine gerek kalmadığını belirterek, “Memorial Diyarbakır Hastanesi’nin Radyoloji Bölümü; radyasyon onkolojisinde kullanılan LINAC cihazı, PET CT,  1,5 Tesla MR, 64 kesitli BT Anjiyo, dijital röntgen, dijital mamografi, floroskopi, 4 boyutlu ultrasonlar ve gama kamera gibi en ileri cihazlarla donatıldı. Ayrıca PACS sistemi ( filmsiz hastane özelliği) sayesinde, görüntüleme ve laboratuvar sonuçları, lokasyonlarımız arasında paylaşılarak tıbbi sinerji yaratılıyor. Diyarbakır’daki hastalarımızın tahlil ve tetkik sonuçları, gerekirse sanal ortamda İstanbul ve Antalya’daki hekimler ile değerlendirilerek, en doğru teşhis ve tedavi yöntemleri uygulanıyor. Modern tıp mimarisine göre hazırlanmış konforlu hasta odalarımızda hastalarımızın her türlü ihtiyacı düşünüldü. Gün ışığı alan yoğun bakım üniteleri, modern poliklinikleri, ferah dekore edilmiş hasta odaları ve iklimlendirmesi ile hastalarımız hem kalite hem de konforu bir arada yaşayabiliyorlar. Ayrıca süit odalarımız ve engelli hastalarımız için özel hazırladığımız odalarımız da bulunuyor” diye konuştu.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al