Yükleniyor

Cildiniz Hydrafacial ile Işıltılı Görünüme Kavuşsun

Cildiniz Hydrafacial ile Işıltılı Görünüme Kavuşsun

Siyah noktalar, cilt lekeleri, ton eşitsizlikleri, sivilceler estetik ve cilt sağlığında en sık yaşanan sorunların başında geliyor. Her cilt tipine uygulanabilen hydrafacial sistemi, cilt problemlerine tek bir işlemle çözüm sunarak daha genç ve aydınlık bir cilt görünümü sağlıyor. Memorial Antalya Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uzm. Dr. Ali Rıza Başaran hydrafacial sistemi ve faydaları hakkında bilgi verdi.

İçindekiler

Cildiniz zamana meydan okusun

Sağlıklı bir cilt aynı zamanda güzel ve daha bakımlı görünüm sağlamaktadır. Ancak günlük yaşam koşuşturmacası içinde birçok kişi cilt sağlığına gereken önemi vermemektedir. Maruz kalınan toksinler, UV ışınları zamanla ciltte önemli hasarlar oluşturabilmektedir. Buna bir de ilerleyen yaş ile birlikte cildin elastikiyet kaybı da eklenince cilt olduğundan daha hızlı bir şekilde yaşlanabilmektedir. Bunun için yaş kaç olursa olsun cilde gereken nem ve bakım sağlanmalıdır.

Tüm cilt tiplerinin ihtiyacına yönelik bakım uygulaması

Bir anti-aging bakım sistemi olarak tanımlayabileceğimiz hydrafacial sistemi, cildin genç ve aydınlık kalması için çalışan cilt dostu bir uygulamadır. Genişlemiş ve tıkalı gözeneklerin, siyah noktaların, cilt tonu düzensizliklerin, ince çizgiler ve kırışıklıkların, sivilcelerin, lekelerin, elastikiyet kaybının tedavisini sağlar. Cildin nem dengelenmesi ve canlanmasını destekler. Hiçbir problem olmasa da genel bir bakım ile cilt sağlığınıza yatırım yapmanıza yardımcı olur. Tüm cilt tiplerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş bir sistemdir.

Vakumlama sistemi ile gelen güzellik

Hydrafacial sisteminde sağlıklı bir cilde sahip olmak için büyük zahmetler çekmeye gerek yoktur. İhtiyacınız olan her şeyi sistem 45-60 dakikalık bir işlemle sunmaktadır. Bu işlemi yaparken de herhangi bir ağrı hissedilmemektedir; çünkü herhangi bir iğne enjeksiyonu içermez. Sadece vakumlama yöntemi ile işlemler gerçekleştirilir. Bu vakumlama sistemi ile cildin en alt tabaksına kadar ulaşılır ve derinlemesine bir bakım, tazeleme sağlanır. Bunu yaparken de kişi hiçbir acı, ağrı hissetmez. FDA onaylı olan bu sistem son derece güvenli ve konforlu bir cilt yenileme yöntemidir.

Derinlemesine temizler, cildi korur

Tüm dünyada kullanılan bu sistemin içeriğinde dermabrazyon yöntemi ile cilt önce derinlemesine temizlenmektedir. Ölü hücrelerinden arındırılan ciltteki problemlere yönelik olarak uygun serumlar, hyaluronik asit, peptidler ve antioksidan içerikli solüsyonlar kullanılır. Bu şekilde cildin beslenmesi, nemlenmesi, yenilenmesi sağlanır. Bu destek uygulamaları ile cildin daha canlı, aydınlık ve genç görünmesi sağlanır. Hydrafacial, cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi gibi işlemlerinin kombine edildiği etkili bir sistemdir.

Her mevsimde uygulanabilir

İstenilen her mevsimde uygulanabilen hydrafacial sistemi, klasik cilt bakımlarından oldukça farklıdır. Herhangi bir sıkma ya da buhar verilme işlemi yapılmamaktadır. Düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tekrarlama olasılığı olan problemler engellenebilmektedir. Cilt problemlerinin büyüklüğüne göre 3-4 hafta ara ile 4-6 seans ideal olabilmektedir. Ciltte herhangi bir problem yoksa kısacası amaca sadece genel bir bakımsa 1-2 ayda bir uygulama yapmak yeterlidir. Muayene sonrası kişinin cilt yapısına göre doğru seans yönlendirmesi yapılmalıdır. İşlem sonrası da ciltte hafif kızarıklık dışında yan etki görülmez. Kişi isterse bir öğle tatilinde bile bu işlemi yaptırabilir.

Güncelleme Tarihi : 30 Aralık 2022

Yayınlanma Tarihi: 12 Ekim 2020

Bu Konuda Uzman Doktorlar

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

* Bu alan gereklidir.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al