Yükleniyor

I-LIPO Xcell ile Yaza Girmeden Sağlıkla İncelin

I-LIPO Xcell ile Yaza Girmeden Sağlıkla İncelin

Yaz yaklaşırken tatil planları ile birlikte estetik görünümün düzeltilmesi ve fazla yağlardan kurtulma telaşı da başladı.  Sağlıklı bir şekilde incelmek ve istenilen hatlara sahip olmak için I-Lipo Xcell yöntemi, konforlu uygulaması ve kısa sürede sonuç vermesi sayesinde öne çıkıyor. Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Bölümü’ uzmanları bölgesel yağları yok eden I-Lipo Xcell uygulaması hakkında bilgi verdi. 

İçindekiler

Dokulara zarar vermiyor, tek seansta bile başarılı sonuçlar alınabiliyor

Bölgesel yağları yok ederek incelme sağlayan I-lipo Xcell uygulaması, sağlıklı ve hızlı sonuçların alındığı bir sistemdir. Amerikan İlaç Dairesi (FDA) onaylıdır ve kişinin sağlığına hiçbir zararı olmadan vücudun şekillenmesini sağlamaktadır. Tek bir seansta bölgenin problemine bağlı olarak 3-6 cm’lik gözle görülür bir incelme sağlanmaktadır. Etkili bir sonuç için uygulamaya en az 8 seans devam edilmelidir. Genel olarak her seans en fazla 60-90 dakika sürmektedir. Seanslarda herhangi bir acı, ağrı hissedilmemektedir. Kişi isterse bir öğlen molasında gelip uygulama yaptırabilir. 

Erkekler göbek, kadınlar karın ve kol bölgesi tercih ediyor

Karın, bacak, kol, gıdık gibi yağlanma problemi olan her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Hamileler dışında herkese uygulanabilen yöntem, özellikle erkeklerde göbek, kadınlarda ise karın ve kol gibi sorunlu bölgelerde oldukça etkilidir. Uygulama, selülitler konusunda da başarılı sonuçlar vermektedir. Bu bölgeler dışında yine en çok sarkmaların görüldüğü gıdık bölgesinde de toparlanma sağlamaktadır.

Fazla yağlar sağlıklı bir şekilde atılıyor

I-Lipo Xcell uygulamasının ilk aşaması diode lazer ile yağların parçalanmasıdır. Bu işlemde, liposuction cerrahilerinde olduğu gibi yağ hücreleri tamamen yok edilmemekte, sadece yağ hücrelerinin içeriği azaltılmaktadır. Yağ hücreleri tamamen yok edilmesi, kişinin ileri dönemde kilo alması halinde, o bölgede yağ hücresi kalmadığı için etrafındaki yağ hücreleri şişmesine ve engebeli kötü bir görüntü ortaya çıkmasına neden olur. Bu uygulamada ise yağ hücrelerine hiçbir zarar verilmez, sadece yağ hücresinin içindeki yağların parçalanması ve dışarı atılması sağlanır.

Cildin sıkılaşması sağlanıyor

Uygulamanın ikinci aşaması vakumdur. Vakum bir çeşit masaj sistemidir. Kan dolaşımı hızlandırılarak,  parçalanan yağların dışarıya atılmasına yardımcı olunur. Kan dolaşımının hızlanması selülit görünümünde de ciddi oranda bir düzelme sağlamaktadır

Uygulamada son işlem ise radyofrekanstır. Burada birçok odaktan ışın verilerek, cilt ısıtılır. Bu ısıtma, cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Isıtma işleminde de herhangi bir acı, ağrı hissedilmez. Bu işlemle orta veride bulunan kollajen ve elastik bantlarda yeniden bir yapılanma sağlanmaktadır. Bu da ciltte sarkma görüntüsünü yok eder ve gergin bir görünüm kazandırarak selülitleri azaltmaktadır.

Uygulama sonrası 20 dakika yürüyüş çok önemli

Uygulama sonrasında mutlaka 20-30 dakikalık bir yürüyüş yapılmalıdır. Çünkü uygulama ile parçalanan yağlar dolaşıma atılmaktadır ve bunların yakılması için 20 dakikalık bir yürüyüş ya da spor gereklidir. Bu süreçte beslenme planına da dikkat edilmelidir. Taze sebze, meyvelerin ve besin çeşitliliğinin sağlandığı bir diyet programı uygulanmalıdır. Yine gün içerisinde 2 litre kadar su tüketilmesi de gereklidir. 

Ek uygulamalar ile daha fazla yağ yakımı sağlanabilir

Eğer kişinin yağlanma problemi çok fazlaysa, yağ yakımını hızlandırmak için I-Lipo Xcell uygulamasına ek olarak mezoterapi ve lipoliz uygulamaları yapılabilir. Özellikle selülit problemi varsa mezoterapi ek uygulaması ile başarı şansı arttırılabilir. Mezoterapi işlemi kafein gibi dolaşımı hızlandıran özel formüllerin çok ince iğnelerle sorunlu bölgelere enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. Yine aynı şekilde seans aralarına eklenebilen özel safra asitleri içeren lipoliz kombinasyonları ile de daha derin bölgelere enjekteler yapılarak yağ yakımı arttırılabilir. I-lipo Xcell uygulaması yaptırmak ve kozmetik dermatoloji uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Memorial Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır.

Güncelleme Tarihi : 12 Ekim 2023

Yayınlanma Tarihi: 2 Mayıs 2016

Bu Konuda Uzman Doktorlar

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

* Bu alan gereklidir.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al