Yükleniyor

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi

İletişime Geçin
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Koroner Yoğun Bakım Ünitesi alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

Koroner Yoğun Bakım Üniteleri, kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların sürekli yoğun olarak yakından takip edildikleri hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin saptanarak anında müdahale edildiği özelleşmiş birimlerdir.

Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde bu ihtiyaca en iyi cevap verilebilecek şekilde kurulmuştur. Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım ünitesi girişimsel kardiolog bir uzman doktorun sorumluluğunda 8 hekim, 8 hemşire, 1 personel ve 16 yatağı ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'ne kalp krizi geçiren, kalp krizi geçirme tehtidi altında olan kalp rahatsızlığı nedeniyle şoka giren ve desteğe ihtiyacı olan ritm sorunu yaşayan veya müdahale edilmeyi gerektiren ritm düzensizliği olan hastalar yattığı gibi, var olan kalp dışı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören ve bu tedavileri sırasında kardiak açıdan yakından takip edilmesi gereken hastalarda yatmaktadır. Ayrıca kalp ameliyatı geçiren hastalarında genellikle 2 gün Koroner Yoğun Bakım ünitesine alınarak servise çıkmak için alışma ve toparlanma süreçlerini burada yaşamaktadırlar.

Memorial Koroner Yoğun Bakım Ünitesi son teknoloji ve modern cihazlarla donatılmış olup her hasta için hasta başı EKG, kan basıncı, nabız, kanın oksijen düzeyi, solunum kaybı, vücut ısısı ölçümlerini devamlı olarak yapılmakta bu özellikler merkezi olarak aynı anda ana bankoda da izlenmektedir.

Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde merkezi oksijen sistemi olup oda hastanın konforuda gözönüne alınarak en iyi şekilde dizayn edilmiştir. Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım ünitesi içinde var olan elektro fizyoloji odasında her an ihtiyacı olan hastalara geçici pil uygulaması yapılabilmektedir. Solunum desteğine ihtiyacı olan hastalar da her an solunum aletine bağlanarak yakından takip edilmektedir.

Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde ziyaret hastaların sağlığı ön planda tutularak belli saatler içine alınmıştır. Ancak hastaların ihtiyacı da göz önünde tutularak gerekli ek uygulamalar yapılmaktadır.

Bölüm Uzmanları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

    İletişim Formu

    Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

    * Bu alan gereklidir.
    Sosyal Medya Hesaplarımız
    Canlı Destek Kolay Randevu Al