Dicle Hastanesi
Dicle Hastanesi

Urfa Yolu 3. Km No: 150, Kayapınar/Diyarbakır
(0412) 315 66 66

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Memorial Dicle Hastanesi’ndeki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Hakkında

Memorial Dicle Hastanesi, Memorial Sağlık Grubu’nun 8’inci hastanesi olarak 2013 yılında hizmete girmiştir. Memorial’ın kaliteli sağlık hizmetlerinin Diyarbakır’daki iki adresinden biri olan Memorial Dicle; alanında uzman isimlerden oluşan akademik kadrosu, modern tanı ve tedavi üniteleri, ileri teknolojik donanımı, hasta konforuna uygun mimarisi ile yalnızca Diyarbakır’a değil, tüm bölgeye ve yurt dışı hastalarına da hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

Hasta Konforuna Yönelik Mimari

21 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde kurulan Memorial Dicle Hastanesi, 135 yatak kapasitesine sahiptir. Hastanede; 9 ameliyathane, 50 yenidoğan yoğun bakım, 16 genel yoğun bakım, 5 kardiyoloji ile 7 kalp-damar cerrahisi yoğun bakım olmak üzere toplam 78 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Poliklinik alanları, hasta odaları, konforlu süit odaları ve engelli hastaların ihtiyaçlarına özel düzenlenmiş bölümleri ile ileri tıp mimarisine sahiptir.

Özellikli merkez ve cerrahiler

Memorial Dicle, başta Diyarbakır olmak üzere tüm Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde uygulanan özellikli cerrahiler ve tıbbi bölümleri tek çatı altında bir araya getirmiş bir hastanedir. İleri teknolojik donanıma sahip olan ameliyathanelerinde; onkolojik cerrahiler, hepatobiliyer cerrahiler, mide ve kolorektal hastalıklar ile kanserlerinin cerrahileri, baş boyun kanserleri ve koklear implant cerrahisi uygulanmakta, çocuklarda doğumsal anomaliler kaynaklı tüm hastalıkların cerrahileri tedavileri gerçekleştirilmektedir. Kalp ve Damar Cerrahisi ile Kardiyoloji-Girişimsel Kardiyoloji ile bölgenin referans merkezi olan Memorial Dicle’de, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Gastroenteroloji ve Endokrinoloji bölümlerinde de özellikli tanı ve tedaviler öne çıkmaktadır. Tüp Bebek Merkezi’nde ileri üreme teknikleri, genetik testler ve kişiye özel tedavi planlamaları yapılmakta, kadın hastalıkları ve doğum bölümünde, 4 boyutlu ultrason teknolojisi ile gebelik süreçleri izlenmekte ve kadın kanserlerine yönelik özellikli cerrahiler uygulanmaktadır. Bölgede en kapsamlı hizmet sunan çocuk ortopedisi bölümünde, çocukluk çağındaki ortopedik hastalıkların tanı ve tedavisi işlemleri başarıyla yapılmaktadır. Üroloji’de; girişimsel uygulamalar ve lazer işlemleri ile laparoskopik cerrahiler ve taş kırma tedavileri yapılmakta, Uyku ve İşitme merkezlerinde ileri tanı işlemleri gerçekleştirilmektedir. Plastik Cerrahi ve Güzellik merkezinde, cerrahi ve kozmetik işlemlerle saç ekimi de uygulanmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezinde ise lenfödem gibi özellikli rehabilitasyon tedavileri sunulmaktadır. Radyoloji Bölümü’nde, uluslararası standartlarda teknolojik özelliklere sahip olan cihazlarla görüntüleme yapılmakta, donanımlı ve güçlü altyapıya sahip yoğun bakım ünitelerinde, hastaya özel tedavi planı ve ayrıcalıklarla hizmet vermektedir.

Kardiyoloji ve KVC’de Güneydoğu’nun Referans Merkezi

Memorial Sağlık Grubu, referans merkezleri arasında yer alan Kardiyoloji/Girişimsel Kardiyoloji ve Kalp-Damar Cerrahisi bölümlerini, Memorial Dicle Hastanesi’ne de taşıyarak, tüm bölgenin hizmetine sunmuştur. Memorial Dicle Kardiyoloji Bölümü’nde; erişkin kalp-damar hastalıklarının tanı ve tedavisi başta olmak üzere, kompleks, yüksek riskli damar tanıklıkları ve tam tıkalı damarlara uygulanan işlemler (CTO), kalp ritim bozukluklarının girişimsel tedavileri (EPS-Ablasyon), kalp pili uygulamaları, karotis (şah damarı) ve bacak damar darlıkları, aort kalp kapağı değişimi, mitral kalp kapağı darlık tedavisi ile kalp deliklerinin ameliyatsız kapatılması ve TAVİ gibi işlemlerde, girişimsel uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde de; koroner bypass, kalp kapak tamiri ve değişimleri, aort ve karotis cerrahileri, diseksiyon ve anevrizma cerrahileri, bacak damar tıkanıklıklarının cerrahi tedavileri ile varis cerrahileri, deneyimli kadro ve ileri teknolojik altyapısıyla uygulanmaktadır.

Merkezi konum ve tüm hastaları kapsayan sağlık güvencesi

Şanlıurfa yolu üzerinde, havalimanına, oteller zincirine ve otogara da çok yakın bulunan Memorial Dicle Hastanesi, merkezi konumu açısından çevre illerden ve yurtdışından gelen hastaların son derece rahat bir şekilde ulaşabileceği, stratejik bir noktada bulunmaktadır.

Memorial Dicle Hastanesi tüm branşlarda SGK anlaşmalı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca özel sağlık sigortalı hastalar için de sigorta, banka ve kurum anlaşmaları bulunmaktadır.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Teknolojilerimiz

Memorial Sağlık Grubu’nun teknolojik altyapısı, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış ve hasta konforuna özel olarak dizayn edilmiş sistemlerden oluşmaktadır. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaların teşhis ve tedavi süreçlerini, konforlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri hedeflenmektedir. Bu teknolojilerin birçoğu Türkiye’de ilk kez hastanelerimizde kullanılmaktadır.

Son Teknolojilerimiz

Tüm Teknolojileri Gör

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  Haritada Gör

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastanenizdeki Check-Up seçenekleri neler?

  Memorial Sağlık Grubu’nda, periyodik sağlık kontrolleriniz Check-Up danışmanları eşliğinde yaş, cinsiyet, meslek ve yaşam standartlarınıza uygun özel programlar, uzman doktorlarımız ile birlikte belirlenmektedir. Check-Up seçeneklerimiz için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Kontrol muayene süreleri ne kadar?
  Türk Tabipleri Birliği ve Sağlık Bakanlığı uygulamaları kapsamında 10 gün olarak uygulanmaya başlanan kontrol muayenesi süresi, hizmet alınan ilk gün dahil olarak hesaplanmaktadır.
  Hastaneyle ilgili şikayetleri nasıl bildirebilirim?
  Aldığınız sağlık hizmetine ilişkin görüş, öneri, teşekkür ve şikayet başvurularınızı bizzat hastanelerimizde bulunan Hasta Hakları birimlerimizde yapabilir, 444 7 888 numaralı Çağrı Merkezi’mizi arayarak telefonla da bildirebilirsiniz.
  Kişisel bilgilerim/sonuçlarım paylaşılıyor mu?

  Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereği hastalarımıza ait kişisel ve sonuç bilgileri kendileri dışında kimseyle paylaşılmaz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında haklarınıza ve verilerinizin işlenmesine dair detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Kolay Randevu Al