Robotik Cerrahi Merkezi

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Robotik Cerrahi Merkezi alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

Robotik Cerrahi, tıp dünyasında teknolojinin ulaştığı en ileri düzeydeki teknolojidir. Memorial Robotik Cerrahi merkezlerinde; üroloji, çocuk ürolojisi, kadın hastalıkları, genel cerrahi ve obezite cerrahisi branşlarında başta ABD'deki önemli merkezlerde de gerçekleştirilen özellikli cerrahiler, bu teknoloji ile gerçekleştirilmektedir.

Robotik cerrahi, doktor ve hastaya sağladığı özel ayrıcalıklarla ön plana çıkarak, tüm dünyada özellikle kanserle mücadelede kullanılan en başarılı cerrahi yöntemlerden biri olma özelliğine sahiptir.

“Robotik cerrahi” olarak bilinen robot yardımlı laparoskopik cerrahi yönteminin üç temel özelliği bulunmaktadır:  

 • Görüntüleme sistemi, laparoskopik cerrahi ilkesi ile çalışır. Hastanın vücudunun içinden görüntü kamera yardımı ile cerraha aktarılır. Robotik cerrahide laparoskopik cerrahiden farklı olarak bu görüntü üç boyutludur ve kamera kontrolü robot tarafından yapıldığı için titremesiz net bir görüntüdür. Ameliyat edilecek organa çok yaklaşılarak daha büyük büyütmede net görüntüler elde edilebilir.
 • Cerrah, bir konsol yardımıyla robot kollarını kumanda eder. Bu robot kolları hastaya yerleştirilir. Konsolda bulunan fiberoptik kablolar, robotun kollarına giderek cerrahın yaptığı küçük el hareketlerini robotik kollara aktarır ve bunlara bağlı cerrahi makas, doku veya iğne tutucu gibi aletlerin istenilen hareketleri yapması sağlanır.
 • Robotik kollara bağlı cerrahi aletler 540 derece dönebildiklerinden el hareketlerinden çok daha fazlasını yapacak şekilde hareket edebilir. Ayrıca normalde insanın elindeki doğal titreme, robotik cerrahide cerrahi aletlerin uçlarına hiç yansımaz. Bu sayede hata payı da en aza indirilir.

Teknolojik üstünlüğün sağladığı konfor ve ayrıcalıklar  

 • Robotik cerrahi hem sahip olduğu teknolojik gelişmeler hem de kullanım kolaylığı sayesinde hasta ve cerraha pek çok ayrıcalık sunmaktadır:
 • Hastanın hastanede kalış ve iyileşme süresi, açık ameliyatlara göre çok daha kısadır.
 • İşlem, birkaç küçük kesiden giriş yapıldığı için cerrahi iz kalmamaktadır.
 • Robotik cerrahide kullanılan cihazların hareket kabiliyeti de oldukça yüksektir. Cerrahi işlem ileri boyutta, rahat ve hızla gerçekleştirilmektedir.
 • El titremeleri robotik kollara iletilmediği için ameliyat daha güvenli şekilde yapılmaktadır.
 • Daha az kanama riski bulunur.
 • Hastanın iyileşme süresi kısalır.
 • Enfeksiyon riski daha düşüktür.
 • Robotik cerrahi, üç boyutlu görüntüleme özelliği ve cerraha, konsol başında ameliyatı yönetebilme olanağı verdiği için cerrahi yönden konfor ve kolaylık sağlar.

Bölüm Doktorları

Hastanelerimiz

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Kolay Randevu Al