Son Gelişmeler

Hizmet Hastanesi Memorial Bünyesinde

30.04.2020 20:39:30

Kaliteli sağlık hizmetinin adresi olan Memorial Sağlık Grubu,  Türkiye’nin köklü sağlık merkezlerinden Türk Böbrek Vakfı Kuruluşu İstanbul Özel Hizmet Hastanesi’nin yönetimini devraldı.

Hizmet Hastanesi’nin işletmesini 10 yıllığına devralan Memorial Sağlık Grubu, bu önemli işbirliğini 16 Mart 2010 Salı günü Ritz Carlton Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu.

Basın toplantısına Memorial Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Aydın, Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Timur Erk, Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç ve İstanbul Özel Hizmet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Osman Akalın konuşmacı olarak katıldı.

Memorial Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Aydın, ‘ Türkiye’nin önde gelen vakıflarından Türk Böbrek Vakfı tarafından kurulan Hizmet Hastanesi, kurulduğu günden bu yana hastalarına sağladığı kaliteli sağlık hizmetinden ve tıbbi etik kurallarından hiçbir zaman ödün vermemiştir. Bizim böyle bir işbirliğine girmemize neden olan en önemli etkenler de hiç kuşkusuz Hizmet Hastanesi’nin bu özellikleridir. Bu tür işbirlikleri ile kurumlarda yeni sinerjiler ortaya çıkacağına inanıyoruz. Amacımız Hizmet Hastanesi’nde çok daha fazla sayıda insana medikal kaliteden ödün vermeden hizmet vermektir. Memorial Sağlık Grubu yapacağı medikal ve teknolojik yeniliklerle Hizmet Hastanesi’ne 20 milyon doların üzerinde bir katkı sağlayacaktır.’ diye konuştu.

Memorial Büyüyor

Önümüzdeki dönemde bu doğrultudaki yatırımlarına devam edeceklerini belirten Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, ‘ İstanbul ve Anadolu’daki bazı hastaneler ile de bu anlamda işbirliklerimiz olacak. Tüm bu yatırımlarımızın yanı sıra çok yakında hizmete girecek olan İstanbul Ataşehir ve Antalya hastaneleri ile de dünya standartlarında, kaliteli, etik ve hasta memnuniyeti odaklı sağlık hizmetini daha çok kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz.’

Memorial Ataşehir ve Antalya Hastaneleri Hizmete Giriyor

‘Memorial Ataşehir Hastanesi İstanbul’un Anadolu yakasındaki hastaların her türlü sağlık ihtiyacını karşılayacak, dünya standartlarında teknolojik altyapı ve donanımına sahip bir kompleks olacak. 21 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu, gözlem yatakları ile birlikte 143 yataklı, İstanbul Anadolu yakasının en büyük hastanelerinden biri. Ataşehir hastanemiz, hem İstanbul’un Anadolu yakası hem de Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelecek hastalara kaliteli ve dünya standartlarında sağlık hizmeti sunacaktır.

Memorial Antalya Hastanesi ile de, Türkiye’nin turizm merkezi olan Antalya’da, o bölgenin şu an alamadığı dünya standartlarında bir sağlık hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Bu bölgede iki farklı misyon üstleneceğiz. Antalya, turizm merkezi olmasının yanı sıra, özellikle Isparta, Burdur ve Konya’nın güneyinden hastaların tercih ettiği bir merkez. Şehirde, A sınıfı özel bir hastane yok. Biz bu anlamda çok önemli bir eksiği de gidermiş alacağız. Memorial olarak dünya standartlarında hizmet sunan hastane ihtiyacını karşılayacağız. Antalya’da yetişmiş, kaliteli bir doktor potansiyeli var. Bu kaliteli doktor kaynağı Antalya’ya yatırım yapmamızın önemli bir sebebi. Çünkü Memorial olarak kaliteli ve dünya standartlarında teknik donanımlı sağlık hizmetinin, Türkiye ve Dünya’da kendi alanında isim yapmış önemli doktorlar ile sağlanacağını çok iyi biliyoruz. .

Tüm hastanelerimiz, Şişli’deki ana kampüsümüz ile entegre olacak. Filmsiz hastane özelliğimiz ile hastalarımızın tahlil ve tetkik sonuçları sanal ortamda İstanbul Memorial Hastanemizdeki hekimlerimiz tarafından da değerlendirilebilecek.’ dedi

Hizmet Hastanesi Hakkında

30 Ekim 2000’de açılan Hizmet Hastanesi , Türk Böbrek Vakfı ın "önce hizmet" ilkesinden yola çıkılarak kurulmuş, vakıf zihniyetinde çalışan, insana hizmeti herşeyin önünde tutan bir sağlık kuruluşudur.

Hizmet Hastanesi, 114 yatak, 5 ameliyathane, acil servis, poliklinikler, teşhis laboratuvarları, görüntüleme merkezi, yoğun bakım ünitesi, nükleer tıp merkezi ve yoğun bakım üniteleri ile hastalarına hizmet vermektedir. .

Hizmet Hastanesi, gelişmiş tranplantasyon ünitesinin yanı sıra, tüm diğer sağlık branşlarında en modern donanıma sahip ve alanında uzman doktorlarıyla öne çıkmaktadır.

2010 Mart ayı itibariyle işletmesi Memorial Sağlık Grubu tarafından devralınan Hizmet Hastanesi İstanbul Bahçelievler’de uzman kadrosu ve modern teknolojik ekipmanıyla 7 gün-24 saat hizmet vermektedir.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al