Son Gelişmeler

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'nden Uluslararası Başarı

30.04.2020 20:39:40

International Infertility Clinic Of The Year (Yılın Uluslararası Tüp Bebek Merkezi) Memorial Şişli Hastanesi Oldu

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi, uluslararası alandaki başarılarına bir yenisini ekledi. Geçen yıl Almanya’da Uluslararası Grant For Fertility Innovation Araştırma Ödülü’ne layık görülen merkeze bir ödül de İngiltere’den geldi. Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi, 16 Nisan 2015 tarihinde Londra’da gerçekleşen Medical Travel Journal Awards’da “Yılın Uluslararası IVF Merkezi” seçildi.

Türkiye’nin en fazla uygulama yapan merkeziyiz

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek-Genetik Merkezi ve Dünya Preimplantasyon Genetik Tanı Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Semra Kahraman, Türkiye’ye ve Memorial’a bu alanda dünyadaki en prestijli ödüllerden birini kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ödül süreci hakkında şu bilgileri verdi.

Türkiye’nin tek merkezde en fazla vaka yapan ve yurtdışından en fazla vaka başvurusu alan merkeziyiz. Yılda 3200 civarında vakaya tüp bebek tedavisi uygulamaktayız. Hastalarımızın %20’si yurtdışından ileri teknikleri uygulatabilmek amacı ile merkezimize başvurmaktadır. Başarılı gebelik sonuçlarımız ve uygulamalarımız nedeniyle yurtdışından gelen hastalar, internet forumlarında hastanemizi ve bölümümüzü birbirlerine tavsiye etmektedir. Bulgaristan ve Litvanya başta olmak üzere, yaklaşık 59 farklı ülkeden hasta başvurusu yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye’de kendi alanımızda gerçekleştirdiğimiz ilkler, preimplantasyon genetik tanı konusunda yapmış olduğumuz başarılı uygulamalar ve dünya literatüründe prestijli dergilerde yer alan çok sayıda çalışmalarımız, Türkiye’de ilk ISO15189 akreditasyon belgesine sahip olmamız gibi diğer faktörler de ödülü kazanmamızda önemli rol oynamıştır” dedi.

Dünyada referans merkeziyiz

Prof. Dr. Semra Kahraman, Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nin hizmet kalitesi sayesinde dünyadaki diğer merkezler arasında öne çıktığını şu sözlerle ifade etti:

Medical Travel Journal (IMTJ) Awards’a, dünyanın dört bir yanından sağlık merkezleri başvuru yapmaktadır. Ödüller, 13 kategoride verilmektedir. Dünyanın dört bir yanındaki hastalar için önemli bir referans kaynağı olan ödüllerde, merkezlerin hizmet kalitesi, uluslararası hasta potansiyeli, hasta güvenliği, bakımı ve memnuniyeti, kendi alanında elde ettiği başarılar göz önünde bulundurulmaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al