Son Gelişmeler

"US NEWS" MEMORIAL'ı Öneriyor

30.04.2020 20:39:28

ABD’nin en saygın yayın organlarından US News & World Report dergisi Amerikan vatandaşlarının ABD dışında tüm dünyada güvenerek hizmet alabileceği 42 hastaneyi belirledi.

“US News” dergisinin önerdiği sağlık merkezleri arasında Memorial Hastanesi ilk sıralarda yer alıyor.

Dergi, Memorial Hastanesi’nde görev yapan hekimler için “Pek çoğu ABD ve Avrupa’da eğitim görmüş olan 150 doktorluk bir personeli bulunmaktadır. Bunların pek çoğu akıcı şekilde İngilizce konuşmaktadır.” şeklindeki açıklamaları ile Amerikalılara Memorial’ı öneriyor.

US News, Memorial’ın; kalp cerrahisi, tüp bebek ve organ nakli bölümlerinde verilen hizmetlerle dünyaca ünlü sağlık merkezleri arasında bayrağı ön sıralarda taşıdığına dikkat çekiyor.

Çalışmada Memorial’ın profili konusunda şu ifadelere yer veriliyor:

“Memorial Hastanesi JCI tarafından akredite edilmiş olan Türkiye’deki ilk sağlık kuruluşudur ve Amerikan Sağlık Derneğinin bir üyesidir. 200 yataklı hastane 2000 senesinde açılmıştır. Hastane Uluslararası sağlık bakımı alanında kardiyovasküler cerrahi, IVF ve organ nakli üzerinde odaklanmaktadır. Türkiye’deki Sağlık Bakanlığı, 2004 senesinde organ nakli (böbrek ve karaciğer) ile ilgili laboratuvar servisleri için, özel hastaneler arasında ilk lisansı Memorial’a vermiştir. Memorial’ın IVF Merkezi, Türkiye’deki ilk mikroenjeksiyon vasıtasıyla IVF hamileliği vakasını gerçekleştirmiştir.”

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki web adresini ziyaret edebilirsiniz:

 

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al