Diyarbakır Hastanesi
Diyarbakır Hastanesi

Peyas Mah. Fırat Blv. No:12, Diclekent/Diyarbakır
(0412) 314 66 66

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Memorial Diyarbakır Hastanesi’ndeki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Hakkında

Memorial Diyarbakır Hastanesi, Memorial Sağlık Grubu’nun 7’nci hastanesi olarak 2011 yılında hizmete girmiştir. Memorial’ın kaliteli sağlık hizmetlerinin Diyarbakır’daki iki adresinden biri olan Memorial Diyarbakır; alanında uzman isimlerden oluşan akademik kadrosu, modern tanı ve tedavi üniteleri, ileri teknolojik donanımı, hasta konforuna uygun mimarisi ile yalnızca Diyarbakır’a değil, tüm bölgeye ve yurt dışı hastalarına da hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

Hasta Konforuna Yönelik Mimari

Memorial Diyarbakır Hastanesi, 14 bin metrekarelik kapalı alan üzerine kurulmuştur ve 141 yatak kapasitesine sahiptir. Hastanede; 6 ameliyathane, 23 yenidoğan ve 20 genel yoğun bakım olmak üzere toplam 43 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır.

Etik ve kaliteli sağlık hizmetlerini; seçkin akademik kadrosu, alanında uzman sağlık personeli ve ileri teknolojik altyapısıyla sunan Memorial Diyarbakır Hastanesi, hasta ve hasta yakınlarının konforuna yönelik tasarımı ile de öne çıkmaktadır. Aydınlık ve ferah lobi alanı, poliklinik bekleme noktaları, hastaların ev rahatlığında sağlık hizmeti alabilecekleri odaları, konfor ayrıcalığı sunan süitler ve engelli hastaların ihtiyaçlarına özel düzenlenmiş bölümleri ile ileri tıp mimarisine sahiptir.        

Özellikli merkez ve cerrahiler

Diyarbakır başta olmak üzere tüm Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde uygulanan özellikli cerrahiler ve tıbbi bölümleri tek çatı altında bir araya getiren Memorial Diyarbakır Hastanesi, hastalarına, multidisipliner bir yaklaşım ve konsey kararı felsefesi ile bir tedavi planı sunmaktadır. İleri teknolojik donanıma sahip ameliyathanelerinde; pek çok branşta onkolojik cerrahiler, karaciğer ve safra yolları cerrahileri, mide ve kolorektal hastalıklar ile kanserlerinin cerrahileri, pankreas hastalıkları ve kanserinin cerrahisi, baş-boyun kanserleri, implant ve protez cerrahileri, çocuklarda doğumsal anomali kaynaklı hastalıkların cerrahi ile tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Memorial Diyarbakır Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü, bölgede en kapsamlı sağlık hizmetini sunmaktadır. Bölümde, çocukluk çağı ve erişkin dönemdeki ortopedik hastalıkların tanı ve tedavisi başarıyla yapılmaktadır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde, 4 boyutlu ultrason teknolojisi ile gebelik süreçleri izlenmekte ve kadın kanserlerine yönelik özellikli cerrahiler uygulanmaktadır.

Üroloji Bölümü’nde; girişimsel uygulamalar ve lazer işlemleri ile laparoskopik cerrahiler ve taş kırma tedavileri yapılmaktadır. Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde omurga ve kafa içi ameliyatları ile travma cerrahisi takibi gerçekleştirilmektedir. Gastroenteroloji Bölümü’nde; her türlü endoskopik işlemler, ERCP ve submukozal rezeksiyon ile tedaviler uygulanmaktadır. Obezite Cerrahisi Bölümü’nde; kalıcı kilo kontrolü sağlayan obezite cerrahisinin yanında diyabetin cerrahi tedavisine yönelik metabolik cerrahilerle hastaların yaşam kalitesi üst düzeye taşınmaktadır. Normal kilo düzeyine ulaşan kişilere, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nde cerrahi ve kozmetik işlemler de uygulanarak, kilo kaybı sonrasında da estetik görünüm sağlanmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde; lenfödem gibi özellikli rehabilitasyon tedavileri sunulmaktadır. İşitme merkezinde, ileri tanı işlemleri gerçekleştirilmekte ve kompleks hastalıkların tedavisinde, hastalar ayrıntılı bir değerlendirme sürecine tabi tutulmaktadır. Radyoloji Bölümü’nde, uluslararası standartlarda teknolojik özelliklere sahip olan cihazlarla ileri görüntülemeler yapılmakta ve bu görüntüler, Memorial Sağlık Grubu’nun merkezi PACS sistemi ile dijital ortamda değerlendirilerek tedavide konsey kararları uygulanmaktadır.

Donanımlı ve güçlü altyapıya sahip yoğun bakım ünitelerinde, hastaya özel tedavi planı ve ayrıcalıklarla hizmet vermektedir.  

Kanser Tedavisinde Güneydoğu’nun Referans Merkezi

Memorial Diyarbakır Hastanesi Onkoloji Merkezi, kanserin tanı ve tedavisini, bütüncül bir bakış açısı ile tek merkez bünyesinde sağlamaktadır. Bölgede referans merkezi konusunda olan merkez; Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp, Girişimsel Radyoloji ve Onkolojik Cerrahi gibi branşların bir arada bulunduğu sistem ile “her hastaya özel tedavi programı” oluşturmaktadır.  

Tıbbi Onkoloji Bölümü’nde; hastalar kemoterapi tedavilerini, kendileri için özel olarak tasarlanan kemoterapi ünitesinde ve robotik cihazlarla almaktadır. Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nde yeni teknoloji Varian IMRT LINAC; Nükleer Tıp Bölümü’nde PET/CT ve sintigrafi gibi kanser tedavisinde etkin rol oynayan teknolojilerden yararlanılmaktadır. Tanı problemi olan, genel durumu ayaktan tedaviyi kaldıramayacak düzeyde olan veya devamlı infüzyon tedavisi gerektiren hastalar da, yine bu hasta grubuna özel olarak ayrılan yataklı servislerde izlenmektedir.  

Merkezi konum ve tüm hastaları kapsayan sağlık güvencesi

Diclekent’te, havalimanına, oteller zincirine ve otogara da çok yakın olan Memorial Diyarbakır Hastanesi, merkezi konumu açısından çevre illerden ve yurtdışından gelen hastaların son derece rahat bir şekilde ulaşabileceği, stratejik bir noktada bulunmaktadır.

Memorial Diyarbakır Hastanesi tüm branşlarda SGK anlaşmalı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca özel sağlık sigortalı hastalar için de sigorta, banka ve kurum anlaşmaları bulunmaktadır.

Tıbbi Birimler

Doktorlar

Teknolojilerimiz

Memorial Sağlık Grubu’nun teknolojik altyapısı, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış ve hasta konforuna özel olarak dizayn edilmiş sistemlerden oluşmaktadır. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaların teşhis ve tedavi süreçlerini, konforlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri hedeflenmektedir. Bu teknolojilerin birçoğu Türkiye’de ilk kez hastanelerimizde kullanılmaktadır.

Son Teknolojilerimiz

Tüm Teknolojileri Gör

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  Haritada Gör

  Sıkça Sorulan Sorular

  Hastanenizdeki Check-Up seçenekleri neler?

  Memorial Sağlık Grubu’nda, periyodik sağlık kontrolleriniz Check-Up danışmanları eşliğinde yaş, cinsiyet, meslek ve yaşam standartlarınıza uygun özel programlar, uzman doktorlarımız ile birlikte belirlenmektedir. Check-Up seçeneklerimiz için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Kontrol muayene süreleri ne kadar?
  Türk Tabipleri Birliği ve Sağlık Bakanlığı uygulamaları kapsamında 10 gün olarak uygulanmaya başlanan kontrol muayenesi süresi, hizmet alınan ilk gün dahil olarak hesaplanmaktadır.
  Hastaneyle ilgili şikayetleri nasıl bildirebilirim?
  Aldığınız sağlık hizmetine ilişkin görüş, öneri, teşekkür ve şikayet başvurularınızı bizzat hastanelerimizde bulunan Hasta Hakları birimlerimizde yapabilir, 444 7 888 numaralı Çağrı Merkezi’mizi arayarak telefonla da bildirebilirsiniz.
  Kişisel bilgilerim/sonuçlarım paylaşılıyor mu?

  Kişisel Verileri Koruma Kanunu gereği hastalarımıza ait kişisel ve sonuç bilgileri kendileri dışında kimseyle paylaşılmaz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında haklarınıza ve verilerinizin işlenmesine dair detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olduğunuz bölümler hangileridir?

  Memorial Diyarbakır Hastanesi’nin tüm bölümlerinde SGK ile anlaşmamız bulunmaktadır. Anlaşmalı kurumlar hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Kolay Randevu Al