Yükleniyor

Check Up Yaptırın Yeni Yıla Sağlıklı Girin

Check Up Yaptırın Yeni Yıla Sağlıklı Girin

Check up, sağlıklı bireylerin genel durumlarının değerlendirilmesi ve henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısının konulmasıdır. Yılda bir kez yaptırılacak check up’la birçok hastalık erken dönemde tespit edilip önlem alınabilir, bulaşıcı hastalıkların yayılması önlenebilir, tedavi masrafları büyük oranlarda azaltılır, kanser gibi ileri evrelerde tedavisi mümkün olmayan hastalıklar tedavi edilebilir.

İçindekiler

Kronik hastalıklar başlangıç dönemlerinde vücutta henüz organ hasarına neden olmadığı için bir belirti vermeyebilir. Düzenli check up ile belirgin bir rahatsızlık oluşmadan önce hastalığın ortaya çıkarılması sağlanarak, hastaya yaşam kalitesi düşmeden en uygun tedavi sağlanmaktadır.

Yeni Yıla Girerken Kendinize Ve Sevdiklerinize Bir İyilik Yapın Check Up Yaptırın

Check up, hem yaşam süresi hem de kalitesi açısından son derece önemlidir. Check Up muayenesi ile hipertansiyon, şeker hastalığı, damar sertliğine bağlı kalp-damar hastalıkları, kan yağlarının yüksekliğinden kaynaklanan rahatsızlıklar, hepatit ve kanser gibi hastalıkların erken dönemde tanısı konulabilir. Bu hastalıklarda erken tanı ile vücutta herhangi bir organ hasarı oluşmadan tedavi sağlanmaktadır.

Check Up muayenesi ve yapılan tetkikler ile kişinin genel risk durumu ortaya konulup,oluşabilecek hastalıklara karşı önlemler alınabilir.

Size Özel Check Up Programları

Memorial Check Up Merkezi’nde yaş, cinsiyet, vücut yapısı, aile hikayesi, meslek durumudeğerlendirilerek kişiye uygun check up programı uygulanmaktadır. Sağlıklı, meslek ve yaşam şekli ile risk grubunda olmayan bireylere standart check up uygulanmaktadır. Kadın ve erkeklere genel vücut muayenesi ve tetkikler yapılarak, hastalıklar ve organ fonksiyonları araştırılır.

Erkeklerde kalp hastalığı riski fazla olduğundan, kardiyak fonksiyonlar daha detaylı araştırılır. Ayrıca, cinsel fonksiyon bozuklukları ve prostat için ürolojik check up yapılır.

Kadınlarda standart check up muayenesinin yanı sıra, osteoporoz, meme hastalıkları araştırması ve jinekolojik check up yapılır.

Yönetici, sporcu, yoğun zihinsel ve fiziksel performans gerektiren meslek grupları için yapılan check up ile genel vücut kapasitesi ortaya konulmaktadır.

Check up, çocukluk döneminde en az bir kez, erişkin dönemde de yılda bir kez yaptırılmalıdır. Çocuklara yönelik yapılan check up ile bu dönemde ortaya çıkabilecek hastalıklar belirlenerek, erişkin dönemde oluşabilecek ciddi hastalıkların ön belirtileri de tespit edilebilir.  Check up ile kaliteli yaşam süresi uzamaktadır ve en önemlisi erken teşhisle hastalık tedavi edilebilir.

TEKNOLOJİ, KONFOR VE GÜLERYÜZÜN BULUŞMA ADRESİ: MEMORIAL CHECK UP MERKEZİ

Memorial check up merkezi dönemsel sağlık taramalarınız için sağlığınız ve konforunuz düşünülerek tasarlandı.

Check up, hastalıklarla mücadelede en önemli aşama olan erken teşhisin sağlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden hiçbir şikayeti olmasa da herkesin belirli periyotlarda doktora başvurup genel sağlık kontrolünden geçmesi gereklidir.

Check up yapılan yerin huzurlu ve dingin olması, kişilerin kendini güvende hissetmeleri, sonuçların daha güvenilir ve gerçeğe yakın olmasında önemli bir etkendir. Memorial bu nedenle dönemsel sağlık taramalarının en konforlu şekilde yapılması için, mimari tasarımından teknolojik altyapısına kadar özel olarak dizayn edilmiş bir Check Up Merkezi oluşturdu. Merkezimiz, konuklarımızın medikal her türlü gereksinimlerini eksiksiz şekilde karşılarken, evlerindeki rahatlık ve huzuru hissedebilmeleri amacıyla tasarlanmıştır.

Memorial Check Up Merkezi’nde laboratuvar testlerinden elektrokardiyografiye, ultrasondan muayeneye kadar birçok işlem kendi bünyesinde gerçekleştirilmekte; bu da konukların işlemleri sırasında farklı birimler arasında vakit kaybetmesini önlemektedir.

Check up işlemleri süresince sizlere hizmet verecek güler yüzlü hostes ve hasta danışmanlarının yanı sıra; check up yöneticisi ve danışman hekimimiz kişiye özel programın seçilmesi ve işlemlerle ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlanması konusunda yardımcı olacaktır. Yoğun tempoda çalışanlar için Cumartesi ve Pazar günleri de check-up hizmeti verilmektedir.

Check up yaptıranların açlık gerektiren tetkikleri düşünülerek işlem sonrası mini cafe’de açık büfe kahvaltı ikramı sunulmaktadır. Merkezimizde wireless ve bilgisayar hizmeti, tv ve müzik yayını, güncel gazete ve dergiler, efor testlerinden sonra özel olarak ayrılmış duş, kişisel dolap ve soyunma odaları da konuklarımızın hizmetine sunulmaktadır.

Unutmayınız ki; pek çok hastalık ne kadar erken fark edilirse uygulanacak tedavinin başarısı da o kadar fazla olmaktadır. Bu nedenle en azından yılda bir kez kendinize zaman ayırıp yaptıracağınız check up ile sağlığınızdan emin olmak sizin elinizdedir.

 

Güncelleme Tarihi : 10 Mart 2021

Yayınlanma Tarihi: 4 Aralık 2009

Bu Konuda Uzman Doktorlar

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

* Bu alan gereklidir.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al