Yükleniyor

Kusursuz Güzelliğin Sırrı Burnunuzun Ucunda!

Kusursuz Güzelliğin Sırrı Burnunuzun Ucunda!

Memorial Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü uzmanları, burun estetiğinde yeni bir yöntem olan ve burun ucunda iki paralel ışık oluşturmayı amaçlayan “Burun Ucu Şapka Greftleri” hakkında bilgi verdi.

İçindekiler

“Doğal bir burunda var olan iki paralel ışığı, estetik operasyonla elde etmeye çalışıyoruz.”

Bir kişinin suratına baktığınızda “Burnun estetik mi?” diyebiliyorsak ya da Kuzey Avrupa ülkelerindeki kibar hatlara sahip insanlardaki küçük burunları, ülkemizdeki insanların yüzünde görüyorsak, bu ameliyatları başarılı olarak kabul etmiyoruz.

Elmacık kemikleri, çene kemikleri, alın kemiği iri olan bir kişinin yüzüne Rus ırkına uygun bir burun yapılırsa; burun, yüzün ortasına sonradan eklenmiş gibi durabilir. Hastanın yüz yapısı operasyon planlanmasında esas alınmalıdır.

Beslenme düzeninde, modada, tüm yaşam alanlarımızda olduğu gibi estetik cerrahi trendlerinde de doğala kayış var ve olması gereken de

Doğru burun estetiği için:

  • Burun ucu simetrik, aynı yükseklikte iki tepecikten oluşmalıdır. Sivri bir burun ucu doğal görünmez.
  • Burun ucunu oluşturan kıkırdakların kenarları, burnun alt kısmında belli belirsiz görünmelidir.
  • Burun ucu burnun genelinden kopup ayrı bir parça gibi görünmemelidir.

Burnumuzun ucundaki iki ışık!

Burun ucunun yüksekliği az ise biz bu burnu yükseltmek için ucuna kıkırdaklar koyuyoruz. Şimdiye kadar yapılan yöntemde sadece bir kıkırdak kullanılıyordu. Kıkırdak tek parça olarak kullanıldığında burnun ucunda bir tane ışık parlaması görünür. Bu, burnun ucuna daha yuvarlak bir görünüm verir ve doğal durmaz. Doğal bir burun ucunda iki küçük çıkıntı olmalıdır. Estetik operasyon sırasında burundan çıkan kıkırdakları, burun ucundaki bu iki küçük çıkıntıyı oluşturmak için kullanıyoruz. Biz bu yönteme “Burun Ucu Şapka Greftleri” diyoruz.

Bu 1-2 mm’lik kıkırdaklar, burnun içinden alınıyor ve aynı bir heykel gibi şekillendiriliyor.

Gözümüz gölgeleri görür

Bizim gözümüz gölgeleri görür. Burun yüzümüzdeki en çıkıntılı organ olduğu için yüzün görünümünü ve güzelliğini en çok etkileyen organdır. Burun, çıkıntısının fazlalığı nedeniyle yüzümüzde fazlaca gölge oluşturur. Bu gölgeler ve ışıklar yüz güzelliğimiz de belirler.

Memorial Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır.

Güncelleme Tarihi : 28 Temmuz 2022

Yayınlanma Tarihi: 30 Nisan 2009

Bu Konuda Uzman Doktorlar

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

* Bu alan gereklidir.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al