Yükleniyor

Klinik Araştırmalar Birimi

Klinik Araştırmalar Birimi

Kolay Randevu Al

Bölüm Hakkında

Kanser vücuttaki organlar veya dokulardaki hücrelerin kontrolsüz çoğalması ya da yayılması ile oluşan ciddi bir tablodur. Dünyada ve ülkemizde her yıl milyonlarca insan farklı kanser türleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Modern tıbbın gelişmesi, artan tıbbi deneyim, ileri teknolojiler ve kanser araştırmaları sayesinde pek çok kanser türü başarı ile tedavi edilebilmektedir. Kanser tedavilerinde klinik araştırmalar çok önemli bir yere sahiptir.

İçindekiler

Memorial Sağlık Grubu Klinik Araştırmalar Birimi; Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi ve İmmünoloji-Alerji bölümlerinde yürüttüğü klinik araştırmalar ile çok sayıda hastaya umut olmaktadır. Ülkemizde en yaygın görülen kanser türleri konusunda araştırmalar devam ederken, İmmünoloji-Alerji bölümünde ağır bronşiyal astımla ilgili klinik araştırmalar yürütülmektedir.

Klinik Araştırmalar Birimimiz, kanser teşhisi konulan hastaların en modern ve yenilikçi tedavilere aynı zamanda mümkün olan en iyi bakıma erişmelerini sağlama misyonu ile hareket etmekte ve Sağlık Bakanlığı onayı ile çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Memorial Ankara Hastanesi Klinik Araştırmalar Birimi’nin Amacı Nedir?

Memorial Ankara Hastanesi Klinik Araştırmalar Birimi’nin amacı yeni bir ilacın geliştirilmesi, mevcut ilacın etkinliğinin ve güvenirliğinin saptanması süreçlerine gerekli tüm izinler ile dahil olarak hastalarımızın en yeni ve bilimsel tedavilere yüksek standartlar dahilinde en erken dönemde ulaşabilmesini sağlamaktır.

Memorial Ankara Hastanesi Klinik Araştırmalar Birimi’nin Vizyonu Nedir?

Klinik araştırmalar; süreç ve prosedür yönetimi ile yüksek standartları olan uygulamalardır. Vizyonumuz; hastalarımızın hastanemizde klinik araştırma kültürünün yerleşmesi ile multidisipliner çalışma ile tüm dünyadaki hastalara sunulan yenilikçi tedavilere ulaşmasını sağlamaktır. Bu vizyon doğrultusunda klinik araştırma birimimizde JCI ( Joint Commission International) tarafından akredite edilmiştir.

Memorial Ankara Hastanesi Klinik Araştırmalar Birimi Ekibinde Kimler Görev Almaktadır?

Klinik Araştırma Biriminde sorumlu araştırıcı hekimler, klinik araştırma birim sorumluları, klinik araştırma hemşireleri, klinik araştırma eczacısı ve çalışma koordinatörleri yer almaktadır. Kasım 2019 tarihinde organize bir yapı planlaması klinik araştırma sorumlu hekimi Dr. Umut Demirci ve klinik araştırma birim sorumlusu Biyolog Elçin Demirkol öncülüğünde kurulmuştur. İlk klinik çalışma da Aralık 2019 tarihinde aktif hale getirilmiş, bu süre içerisinde 278 hasta taramaya alınmış ve 130 hasta bu çalışmalara dahil edilmiştir. Temel olarak Onkoloji çalışmalarının yürütüldüğü birimde diğer alanlarda da klinik çalışma fizibiliteleri değerlendirilmektedir. Aktif olarak 48 klinik çalışmanın yürütüldüğü hastanemizde 2023 yılı sonuna kadar 25 klinik araştırmanın daha merkezimizde hasta alımına açılması planlanmaktadır. Klinik araştırma kültürünün yerleştiği birimimizde hastalarımıza yüksek standartlarda hizmet sunulmaktadır.

Memorial Ankara Hastanesi’nde Hangi Bölümlerde ve Hangi Hastalıklarda Klinik Araştırmalar Yürütülüyor?

Memorial Ankara Hastanesi’nde; Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi ve İmmünoloji-Alerji bölümlerinde klinik araştırmalar yürütülmektedir. Meme, akciğer, mide, yemek borusu, prostat, kolon, karaciğer ve over ( yumurtalık) kanserleri başta olmak üzere birçok solid kanser türünde araştırmalar devam etmektedir. İmmünoloji-Alerji bölümünde ise ağır bronşiyal astımla ilgili klinik araştırmalar yürütülmektedir.

Memorial Ankara Hastanesi Klinik Araştırmalar Biriminde Şimdiye Kadar Neler Yapıldı ve Neler Yapılması Planlanıyor?

Memorial Klinik Araştırma Biriminin, sağlık hizmetlerinin kalitesini ve güvenliğini artırmaya odaklanmış, kar amacı gütmeyen, bağımsız, uluslararası akreditasyon hizmetleri için oluşturulmuş bir kurum olan Joint Commission International (JCI) tarafından da akreditasyonu bulunmaktadır.

Bundan sonraki hedeflerimiz arasında, hem daha fazla sayıda uluslararası klinik araştırmayı hastalarımızın hizmetine sunabilmek hem de ilgi alanlarımızı genişleterek, diğer branşlarda ve hastalık gruplarında da klinik araştırmalar yürütebilmek yer almaktadır.

Bölüm Uzmanları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

    İletişim Formu

    Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

    * Bu alan gereklidir.
    Sosyal Medya Hesaplarımız
    Canlı Destek Kolay Randevu Al