Yükleniyor

Ciltte Hydrafacial Tedavisi

Ciltte Hydrafacial Tedavisi

HydraFacial sistemi ile tüm cilt tiplerinin gerekli olan nem, bakım ihtiyaçları karşılanır.

İletişime Geçin

Siyah noktalar, cilt lekeleri, ton eşitsizlikleri, sivilceler estetik ve cilt sağlığında en sık yaşanan sorunların başında geliyor. Birçok cilt tipine uygulanabilen Hydrafacial sistemi ile genç ve aydınlık bir cilt görünümü sağlanabiliyor. 

İçindekiler

Hydrafacial Nedir?

HydraFacial, tüm cilt tiplerinin gerekli olan nem, bakım ihtiyaçlarını karşılayan bir “antiaging” bakım sistemidir. Herhangi bir iğne enjeksiyonu içermeden sadece vakumlama yöntemi ile işlem gerçekleştirilmektedir. Amerika'da Hollywood yıldızlarının tercihi HydraFacial cilt yenileme sistemi, cildin ihtiyacı olan bakımların tek seansta uygulanması ile parlak bir görünüm sağlayabilir. 

Hangi Cilt Problemlerinin Tedavisinde ve Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

 • Total cilt bakımı
 • Genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi
 • Siyah nokta tedavisi
 • Cilt tonu düzensizlikleri
 • Sebum dengelenmesi (yağlı cilt)
 • Cildin nemlendirilmesi
 • İnce çizgiler ve kırışıklıkların tedavisi
 • Cildin elastikiyetini artırma
 • Sivilce tedavisi
 • Leke tedavisi
 • Cildin canlandırılması

Avantajları Nelerdir?

Hydrafacial, ciltteki farklı problemlerin tedavisine bir işlem ile aynı anda cevap verebilmektedir. FDA (The Food and Drug Administration) onaylı olan Hydrafacial; kısa sürede uygulanabilen pratik bir yöntemdir. Hollywood yıldızlarının da tercih ettiği bir cilt bakımıdır. Bu bakım ve tedavi yapılırken ciltte herhangi bir tahriş ve iz bırakması beklenmemektedir.

Kişi acı ve ağrı hissetmemektedir. Sadece bir makyaj fırçasının yüzde dolaşması gibi bir his oluşmaktadır. Bu vakumlama işlemi cildin ihtiyacına göre 20-30 dakika sürmektedir ve bu süre içinde cildin en alt kademesine kadar ulaşılarak derinlemesine bir bakım sağlanmaktadır. Kadın ve erkeklere her yaşta uygulanabilen Hydrafacial işleminin ilk seansında gözle görülür bir gelişme kaydedilebilmektedir. Toplumda bebek cildi olarak tabir edilen görünüm elde edlebilir. Bu yöntem ile cilt derinlemesine temizlenir, beslenir, nemlenir, yenilenir. Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine her mevsimde uygulanabilen bir bakımdır. Tedavi amaçlı uygulamalarda 1 hafta ara ile 4-6 seans ideal bir kür önerilmektedir. Sonucun korunabilmesi için de ayda bir kere tekrarlanması tavsiye edilmektedir. Sadece canlı ve sağlıklı bir cilt için bakım amacı ile yapılacaksa ayda bir derinlemesine temizlik yeterlidir.

Hydrafacial Nasıl Uygulanmaktadır?

Bu sistemin içeriğinde dermabrazyon yöntemi ile cilt önce derinlemesine temizlenmektedir. Ölü hücrelerinden arındırılan ciltteki problemlere yönelik olarak uygun serumlar, hyalüronik asit, peptidler ve antioksidan içerikli solüsyonlar kullanılır. Bu şekilde cildin beslenmesi, nemlenmesi, yenilenmesi sağlanır. Bu destek uygulamaları ile cildin canlı, aydınlık ve genç görünmesi sağlanır. Hydrafacial, cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi gibi işlemlerinin kombine edildiği bir sistemdir.

Bu işlemde kullanılan “vortax” teknolojisi basınçla püskürtülen vakumlu başlığı ile cilt, ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağdan arındırılmakta ve mikro düzeyde soyulmaktadır. Cildin problemine göre uygun serumlar kullanılarak ince çizgiler, cilt tonu düzensizlikleri, lekeler tedavi edilmektedir. Aynı zamanda cilde hyalüronik asit, peptidler ve antioksidan içerikli solüsyonlar verilerek cilt korunmakta ve canlı, aydınlık ve genç görünmesi sağlanmaktadır. Vakumlama sistemi ile serumlar, renk açıcı ve anti aging solüsyonlar direkt derinin altına verilmektedir.

Hydrafacial İle İlgili Sık Sorulan Sorular 

İşlem sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Hydrafacial, uygulama sonrasında herhangi özel bir bakım gerektirmemektedir. Tek dikkat edilmesi gereken nokta o gün yüzü yıkamamaktır. Bir gün yüze hiçbir şey sürülmemesi gerekir. Bakım sonrası kişi hemen iş, sosyal yaşamına dönebilir, isterse makyaj da yapabilir. Ancak bakım sonrası problemsiz ve canlı bir cilt elde edildiği için makyaj yapılmasına bile gerek kalmamaktadır.

Bu işlem sağlıklı ve güvenli midir?

Hydrafacial sisteminde herhangi bir iğne enjeksiyonu içermez. Sadece vakumlama yöntemi ile işlemler gerçekleştirilir. Bu vakumlama sistemi ile cildin en alt tabakasına kadar ulaşılır ve derinlemesine bir bakım, tazeleme sağlanır. Bunu yaparken kişi acı ve ağrı hissetmemektedir. FDA onaylı olan bu sistem son yıllarda hasta memnuniyeti ile öne çıkan bir cilt yenileme yöntemidir.

Cildimde bir sorun olmadığı halde yaptırabilir miyim?

Bir anti-aging bakım sistemi olarak tanımlayabileceğimiz hydrafacial sistemi, cildin genç ve aydınlık kalması için çalışan cilt dostu bir uygulamadır. Genişlemiş ve tıkalı gözeneklerin, siyah noktaların, cilt tonu düzensizliklerin, ince çizgiler ve kırışıklıkların, sivilcelerin, lekelerin, elastikiyet kaybının tedavisini sağlar. Cildin nem dengelenmesi ve canlanmasını destekler. Bir problem olmasa da genel bir bakım ile cilt sağlığınıza yatırım yapmanıza yardımcı olur. Cilt tiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş bir sistemdir.

Her mevsimde uygulanabilir mi?

Hydrafacial sistemi istenilen her mevsimde uygulanabilmektedir.

İşlem tekrarlanmalı mı?

Düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tekrarlama olasılığı olan problemler engellenebilmektedir. Cilt problemlerinin büyüklüğüne göre 1-2 hafta ara ile 4-6 seans ideal olabilmektedir. Ciltte herhangi bir problem yoksa kısacası amacı sadece genel bir bakımsa 1-2 ayda bir uygulama yapmak yeterlidir. Muayene sonrası kişinin cilt yapısına göre doğru seans yönlendirmesi yapılmalıdır.

İşlem sonrası işe dönebilir miyim?

İşlem sonrası da ciltte hafif kızarıklık dışında yan etki görülmez. Kişi isterse bir öğle molasında bile bu işlemi yaptırabilir.

Memorial Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır.

Güncelleme Tarihi : 6 Ekim 2023

Yayınlanma Tarihi: 3 Nisan 2020

HydraFacial Teknolojisi Bulunan Hastanelerimiz

Bu Konuda Uzman Doktorlar

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

* Bu alan gereklidir.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al