HydraFacial cilt yenileme sistemi ile ışıltılı bir görünüm

HydraFacial sistemi ile tüm cilt tiplerinin gerekli olan nem, bakım ihtiyaçları karşılanıyor.

İletişime Geçin

Siyah noktalar, cilt lekeleri, ton eşitsizlikleri, sivilceler estetik ve cilt sağlığında en sık yaşanan sorunların başında geliyor. Her cilt tipine uygulanabilen hydrafacial sistemi ile daha genç ve aydınlık bir cilt görünümü sağlıyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Tuğba Rezan Ekmekçi, hydrafacial sistemi ve faydaları hakkında bilgi verdi.

İçindekiler

Hydrafacial nedir?

HydraFacial, tüm cilt tiplerinin gerekli olan nem, bakım ihtiyaçlarını karşılayan bir “antiaging” bakım sistemidir. Herhangi bir iğne enjeksiyonu içermeden sadece vakumlama yöntemi ile işlem gerçekleştirilmektedir. Amerika'da Hollywood yıldızlarının tercihi HydraFacial cilt yenileme sistemi, cildin ihtiyacı olan tüm bakımların tek seansta uygulanması ile parlak ve ışıltılı bir görünüm sağlıyor. 

Hangi cilt problemlerinin tedavisinde ve hangi durumlarda uygulanmaktadır?

 • Total cilt bakımı
 • Genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi
 • Siyah nokta tedavisi
 • Cilt tonu düzensizlikleri
 • Sebum dengelenmesi (yağlı cilt)
 • Cildin nemlendirilmesi
 • İnce çizgiler ve kırışıklıkların tedavisi
 • Cildin elastikiyetini arttırma
 • Sivilce tedavisi
 • Leke tedavisi
 • Cildin canlandırılması

Avantajları nelerdir?

HydraFacial, ciltteki farklı problemlerin tedavisine tek bir işlem ile aynı anda cevap verebilmektedir. FDA (The Food and Drug Administration) onaylı olan Hydra Facial; acısız kısa sürede uygulanabilen pratik bir yöntemdir. Hollywood yıldızlarının da tercih ettiği bir cilt bakımıdır. Bu bakım ve tedaviyi yaparken ciltte herhangi bir tahriş, iz bırakmamaktadır.

Kişi hiçbir acı, ağrı hissetmemektedir. Sadece bir makyaj fırçasının yüzde dolaşması gibi bir his oluşmaktadır. Bu vakumlama işlemi cildin ihtiyacına göre 20-30 dakika sürmektedir ve bu süre içinde cildin en alt kademesine kadar ulaşılarak derinlemesine bir bakım sağlanmaktadır. Kadın ve erkeklere her yaşta uygulanabilen Hydra Facial işleminin daha ilk seansında gözle görülür bir gelişme kaydedilmektedir. Toplumda bebek cildi olarak tabir edilen görünümü kazanırlar. Bu yöntem ile cilt derinlemesine temizlenir, beslenir, nemlenir, yenilenir. En hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine her mevsimde uygulanabilen bir bakımdır. Tedavi amaçlı uygulamalarda 1 hafta ara ile 4-6 seans ideal bir kür önerilmektedir. Sonucun korunabilmesi için de ayda bir kere tekrarlanması tavsiye edilmektedir. Sadece daha canlı ve sağlıklı bir cilt için bakım amacı ile yapılacaksa ayda bir derinlemesine temizlik yeterlidir.

Nasıl uygulanmaktadır?

Tüm dünyada kullanılan bu sistemin içeriğinde dermabrazyon yöntemi ile cilt önce derinlemesine temizlenmektedir. Ölü hücrelerinden arındırılan ciltteki problemlere yönelik olarak uygun serumlar, hyaluronik asit, peptidler ve antioksidan içerikli solüsyonlar kullanılır. Bu şekilde cildin beslenmesi, nemlenmesi, yenilenmesi sağlanır. Bu destek uygulamaları ile cildin daha canlı, aydınlık ve genç görünmesi sağlanır. Hydrafacial, cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi gibi işlemlerinin kombine edildiği etkili bir sistemdir.

Bu işlemde kullanılan “vortax” teknolojisi basınçla püskürtülen vakumlu başlığı ile cilt, ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağdan arındırılmakta ve mikro düzeyde soyulmaktadır. Cildin problemine göre uygun serumlar kullanılarak ince çizgiler, cilt tonu düzensizlikleri, lekeler tedavi edilmektedir. Aynı zamanda cilde hyaluronik asit, peptidler ve antioksidan içerikli solüsyonlar verilerek cilt korunmakta ve daha canlı, aydınlık ve genç görünmesini sağlanmaktadır. Vakumlama sistemi ile serumlar, renk açıcı ve anti aging solüsyonlar direkt derinin altına verilmektedir.

Tek seansta gözle görülür bir değişim

HydraFacial ile ilgili sık sorulan sorular 

İşlem sonrası nelere dikkat edilmelidir?

HydraFacial, uygulama sonrasında herhangi özel bir bakım gerektirmemektedir. Tek dikkat edilmesi gereken nokta o gün yüzü yıkamamaktır. Bir gün yüze hiçbir şey sürülmemesi gerekir. Bakım sonrası kişi hemen iş, sosyal yaşamına dönebilir, isterse makyaj da yapabilir. Ancak bakım sonrası problemsiz ve canlı bir cilt elde edildiği için makyaj yapılmasına bile gerek kalmamaktadır.

Bu işlem sağlıklı ve güvenli midir?

Hydrafacial sisteminde herhangi bir iğne enjeksiyonu içermez. Sadece vakumlama yöntemi ile işlemler gerçekleştirilir. Bu vakumlama sistemi ile cildin en alt tabaksına kadar ulaşılır ve derinlemesine bir bakım, tazeleme sağlanır. Bunu yaparken de kişi hiçbir acı, ağrı hissetmez. FDA onaylı olan bu sistem son yıllarda hasta memnuniyeti ile öne çıkan bir cilt yenileme yöntemidir.

Cildimde bir sorun olmadığı halde yaptırabilir miyim?

Bir anti-aging bakım sistemi olarak tanımlayabileceğimiz hydrafacial sistemi, cildin genç ve aydınlık kalması için çalışan cilt dostu bir uygulamadır. Genişlemiş ve tıkalı gözeneklerin, siyah noktaların, cilt tonu düzensizliklerin, ince çizgiler ve kırışıklıkların, sivilcelerin, lekelerin, elastikiyet kaybının tedavisini sağlar. Cildin nem dengelenmesi ve canlanmasını destekler. Hiçbir problem olmasa da genel bir bakım ile cilt sağlığınıza yatırım yapmanıza yardımcı olur. Tüm cilt tiplerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş bir sistemdir.

Her mevsimde uygulanabilir mi?

Hydrafacial sistemi istenilen her mevsimde uygulanabilmektedir.

İşlem tekrarlanmalı mı?

Düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tekrarlama olasılığı olan problemler engellenebilmektedir. Cilt problemlerinin büyüklüğüne göre 1-2 hafta ara ile 4-6 seans ideal olabilmektedir. Ciltte herhangi bir problem yoksa kısacası amaca sadece genel bir bakımsa 1-2 ayda bir uygulama yapmak yeterlidir. Muayene sonrası kişinin cilt yapısına göre doğru seans yönlendirmesi yapılmalıdır.

İşlem sonrası işe dönebilir miyim?

İşlem sonrası da ciltte hafif kızarıklık dışında yan etki görülmez. Kişi isterse bir öğle tatilinde bile bu işlemi yaptırabilir.

Memorial Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır.

Güncelleme Tarihi : 28 Ekim 2020

Yayınlanma Tarihi: 3 Nisan 2020

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

HydraFacial Teknolojisi Bulunan Hastanelerimiz

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al