Kozmetik Dermatoloji (Kozmetoloji)

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Kozmetik Dermatoloji (Kozmetoloji) alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

KOZMETİK DERMATOLOJİ UYGULAMALARI

Memorial Kozmetik Dermatoloji Bölümü’nün deneyimli hekim kadrosu, modern ve teknolojik tedavi yöntemleri ile hizmet vermektedir.

Tüm Yüz Botoks Uygulamaları

Kaş arası, alın, göz etrafı kırışıklıkları ile kaşın kaldırılmasında kullanılan botoks ile birkaç dakikalık işlemde maksimum etkinlik sağlanır. Botoks uygulamalarıyla yaşlanma belirtileri ile mimiklere bağlı kırışıklıklar kısa sürede etkin bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Ayrıca botoksla burun ucu kaldırma uygulaması yapılmaktadır.

Tüm Yüz Dolgu Uygulamaları Tüm yüz dolgu uygulamaları, yüzü ve çene hattını şekillendirmede ve ayrıca yaşla birlikte oluşan sarkmaların ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılır. Göz altı ışık dolgu uygulamaları, dolgu ile burun şekillendirme, dudak üzerinde oluşan barkot çizgileri de denen kırışıklıkların dolgusu, elmacık kemiğin belirginleştirilmesi, dudak dolgunlaştırma yapılan işlemler arasındadır. Kolay ve etkili bir gençleştirme işlemi olup, kısa zaman içinde uygulanır.

Mezoterapi

Mezoterapi yüz, el ve dekolte bölgesinde leke ve kırışıklık tedavisinde ayrıca cilt parlaklığı ve cilt kalitesinin artırılması amaçlı vitamin ve aminoasitlerin küçük iğnelerle cilt altına verilmesi tekniğidir. Ayrıca mezoterapi, saçlı deride erkek tipi saç dökülmesi, kadınlarda hormonal kaynaklı ya da doğum sonrası ve strese bağlı saç dökülmelerinin tedavisi için de kullanılmaktadır.

PRP

Hastadan alınan kanın, özel bir teknikle büyüme faktörlerden ayrıştırılıp, anti-aging (yaşlanma karşıtı) amaçlı yüz ve dekolte bölgesine ve saç dökülmesi tedavisi için saça uygulanma işlemidir.

Kimyasal peeling uygulamaları

Deriyi canlandırmak, gençleştirmek, lekeleri gidermek, görünüşü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonların uygulanmasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeysel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir solüsyon uygulanır. Sivilce, siyah noktalar, sivilcelerin oluşturduğu izler, küçük çukurcuklar, güneş, yanık ve yaşa bağlı olan kırışıklıklar, yaş ve gebelik nedeniyle ortaya çıkan lekeler, çiller, kanser potansiyeli taşıyan kabuklu deriden kabarık lezyonlar kimyasal peeling ile iyileştirilebilir.

Cilt bakımı
Cilt hastalıklarını yaşamadan önce cilt bakımı önemlidir. Memorial Dermatoloji Bölümü dermatologları, cilt bakımının nasıl yapılması gerektiğini kişiye özel reçetelerle belirlemektedir. Cilt tonunun eşitlenmesi, cilt gençleştirme, cilt yağlanması, cilt lekeleri ve genel cilt sorunlarına yönelik cilt bakımları uzman dermatologlar yönetimindeki estetisyenler tarafından uygulanmaktadır.

Siyah noktalar, cilt lekeleri, ton eşitsizlikleri, sivilceler estetik ve cilt sağlığında en sık yaşanan sorunların başında gelir. Her cilt tipine uygulanabilen Hydrafacial, tüm cilt problemlerine tek bir işlemle çözüm sunarak daha genç ve aydınlık bir cilt görünümü sağlar. Hydrafacial düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde tekrarlama olasılığı olan problemler engellenebilmektedir. 

Hydrafacial cilt bakımı ve diğer hizmetlerin hangi lokasyonlarda uygulandığını 444 7 888 arayarak öğrenebilirsiniz.

Botoksla aşırı terleme tedavisi

Aşırı terleme “Hiperhidrozis” sorunundan uzman ellerde yapılan botoks tedavisiyle kurtulmak mümkün. Botoks işlemi uygulamadan önce hastaların aşırı teleme şikayeti olan bölgelerine iyo-nişasta testi yapılır. Bu testin sonucunda aşırı terlemeye neden olan aktif bölgeler belirlenir ve botoks uygulanır. İşlem, 15 ile 45 dakika arasında sürmektedir. Uygulamadan hemen sonra kişi günlük hayatına dönebilir.

LAZER UYGULAMALARI

Lazerle cilt gençleştirme

Cildin genç kalması ve yaşlanma izlerinin giderilmesi için uygulanan en son teknolojik yöntem, lazerle cilt yenilemedir. Lazerle cilt gençleştirme ya da “ Rejuvanation” olarak da adlandırılan bu yöntemle cilt ve cilt altı hücrelerinin, yani kolajen ve elastin liflerinin çoğalması sağlanır. Böylece verilen lazer enerjisiyle kırışıklıklar azalıp yok olurken ciltte belirgin yenilenme ve gençleşme hissedilir.

Lazerle leke, kılcal damar ve kızarıklık tedavisi

Güneş, yaş ve hamilelik sonrası oluşan cilt lekelerinin tedavisinde lazerle leke tedavisi, yüzde ve vücutta kızarıklık yapan kılcal damar görünümlerinde lazerle kılcal damar tedavisi ve yüzde kızarıklıkla seyreden “Rozasea” hastalığında lazerle kızarıklık tedavisi yöntemleri uygulanmaktadır.

Lazerle akne tedavisi

Bu yöntem; kırmızı inflamatuar aknede ve akne izlerinde etkilidir. Lazerde gönderilen ışığın bir hedefe ihtiyacı vardır. Akne tedavisinde de bu alanlar lazer ışığını çeker ve lazer onları yok eder.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon vücuttaki istenmeye tüyleri yok eden kalıcı bir yöntemdir. Özel olarak seçilen dalga boyutundaki lazer ışınları kıl kökünde bulunan melanin pigmentini hedef alır. Lazer ışınını emen melanin pigmenti ısınır ve kıl kökü tahrip olur. Lazer epilasyon uygulamaları çoğu zaman radyasyon gibi algılanmakta ve zararlı etkiler meydana getireceği düşünülmektedir. Oysa lazer ile radyasyon arasında hiçbir ilişki yoktur. Lazer epilasyon uygulamasının, deri altındaki doku ve organlara herhangi bir etkisi yoktur. Lazer ışığı vücutta ancak kıl kökü seviyesine kadar ulaşılabilir. Lazer epilasyon uygulamalarına artık yalnızca kadınlar değil erkekler de sıklıkla başvurmaktadır. Erkeklere en sık uygulama yapılan bölgeler; omuz, sırt, göğüs, boyun- ense ve elmacık kemiklerinin üzerindeki sakallardır. Erkekler, daha kalın ve koyu renk kıl köklerine sahip olmaları nedeniyle, lazer epilasyona çok daha iyi yanıt verirler ve böylelikle başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Lazerle varis tedavisi

Son yıllarda varis tedavisinde yaygın olarak lazer kullanılmaktadır. Hastaların çoğu daha çok estetik kaygılar nedeniyle bir uzmana başvurur, ancak bu bir kozmetik sorun değil, hastalıktır. Varisli damarlar tedavi edilmediği takdirde giderek daha ciddi dolaşım bozukluğuna dönüşecektir. Varis ilerledikçe bacaklarda ve ayaklarda ağrılara, yorgunluğa ve ilerlediğinde zor iyileşen yaralara sebep olabilir. Lazerle tedavi edilemeyen son aşamadaki vakalarda damarın çıkarılması için cerrahi yöntem uygulanır. Yakınma hissedildiği anda uzmana başvurmak gerekir; aksi takdirde varisin tedavisi güçleşir.

Bölüm Doktorları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  Teknolojilerimiz

  Memorial Sağlık Grubu’nun teknolojik altyapısı, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış ve hasta konforuna özel olarak dizayn edilmiş sistemlerden oluşmaktadır. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaların teşhis ve tedavi süreçlerini, konforlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri hedeflenmektedir. Bu teknolojilerin birçoğu Türkiye’de ilk kez hastanelerimizde kullanılmaktadır.

  Son Teknolojilerimiz

  Tüm Teknolojileri Gör
  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Kolay Randevu Al