Yükleniyor

Fotona SP Dynamis nedir?

Fotona SP Dynamis nedir?

SP Dynamis, birbirini tamamlayan iki lazer dalga boyunu birleştirerek, estetik, cerrahi ve jinekolojide kullanılan çok amaçlı bir lazer sistemidir.

İletişime Geçin

Lazer teknolojileri tıbbın birçok alanında geniş yer bulmaktadır. Estetik uygulamalar bu alanların başında gelir. Cilt gençleştirme, leke ve yara izi tedavileri, çeşitli cilt hastalıkları ve epilasyon uygulamalarında lazer teknolojileri uzun yıllardır kullanılmaktadır. Fotona SP Dynamis lazer sistemi estetik uygulamalar için geliştirilmiştir. Memorial Şişli Hastanesi Dermatoloji Bölümü Uzmanları Fotona SP Dynamis teknolojisi hakkında bilgi verdi.

İçindekiler

Fotona SP Dynamis Hangi Durumlarda Kullanılmaktadır?

Fotona SP Dynamis lazerin kozmetik dermatolojide kullanıldığı alanlar şunlardır;

 • Fraksiyonel cilt yenileme ve gençleştirme
 • 4 boyutlu yüz gençleştirme
 • Akne ve akne izi tedavisi
 • Yara izi tedavisi
 • Göz kapağı estetiği
 • Cilt sıkılaştırma
 • Keloid tedavisi
 • İyi huylu cilt lezyonları
 • Rosacea tedavisi
 • Leke tedavisi
 • Kılcal damar tedavileri (Damar beni ve Hemanjiyom)
 • Gebelik çatlakları
 • Ablatif ve non-ablatif cilt yenileme
 • Tırnak mantarı
 • Lazer lipoliz
 • Aşırı terleme tedavisi
 • Epilasyon
 • Genital estetik

Fotona SP Dynamis; yüz, el, dekolte, boyun ve bacaklar başta olmak üzere etkinlik sağlanmak istenen tüm deri alanlarında kullanılabilir.

Fotona SP Dynamis Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Fotona SP Dynamis cildin ihtiyacı olan tedaviye göre ayda 3-5 seans olmak üzere her mevsim uygulanabilmektedir. Seans sürelerine ve tedavinin uzunluğuna uzman hekim karar vermektedir.

Lazer tedavisi ciltte oluşturduğu ısı sütunları yardımıyla kolajen ve elastin sentezini tetikleyerek yara, yanık ve akne izleri, ince kırışıklıkların ve çatlakların tedavisinde kullanılmaktadır.

Lazer tedavilerinde herhangi bir kesi ve enjeksiyon uygulanmamaktadır. Özellikle estetik işlemlerde iple gerdirme, dolgu veya cerrahi tercih etmeyen kişiler için uygun bir seçimdir. Hastalar tedaviyi takiben günlük aktivitelerine devam edebilirler.

Fotona SP Dynamis kalıcı epilasyonda da tercih edilebilmektedir. Koyu tenli kişilerde ve açık renk tüylerde de etkili olmaktadır.

Fotona SP Dynamis Nasıl Uygulanmaktadır?

1064 dalga boyuna sahip Nd-YAG lazer, cildin alt katmanlarına etki etmektedir. Siğil, kılcal damar tedavilerinde ve epilasyon uygulamalarında kullanılmaktadır.

2940 dalga boyuna sahip Erbium-YAG lazer, cildin üst katmanlarındaki problemler için kullanılmaktadır. Peeling, yara izi ve akne tedavilerinde uygulanmaktadır.

Fotona SP Dynamis Hakkında Sık Sorulan Sorular 

Fotona SP Dynamis uygulaması esnasında acı ya da ağrı hissedilir mi?

Lazer uygulamasından önce tedavi edilecek bölge lokal olarak kremlerle uyuşturulmaktadır. Uygulama esnasında hafif derecede yanma ve ağrı hissedilebilmektedir. Uygulama sonrasında kızarıklık ve hafif şişme görülebilmektedir.

4 boyutlu yüz gençleştirme nedir?

4 boyutlu cilt gençleştirme, güçlü bir lifting etkisi olan cerrahi işlem gerektirmeyen (non-invaziv)  bir tedavidir. Erbium-YAG ve Nd-YAG lazer dalga boyları kullanılarak yapılmaktadır.

Bu tedavide yüz ve boyun aynı anda yenilenmektedir. Alın, yanaklar, ağız çevresi, dudaklar, burun, kulak önü, çene, göz çevresi ve kapakları, gıdı, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilmektedir.

4D tedavisi 4 aşamadan oluşmaktadır.

1.Erbium-YAG Smoothlifting

2. FFAC3 NdYAG rejuvenasyon

3. PIANO Nd YAG sıkılaşma ve sıcak lipoliz

4. Erbium-YAG yüzeyel peeling

4 boyutlu yüz gençleştirmenin her adımı cildi gençleştirebilir ve cildin sıkı, hacimli ve genç bir görünüm kazanması hedeflenir. 

4 boyutlu yüz gençleştirmede cilde sadece dışarıdan değil, ağzın içinden de uygulama yapılır. Yüz bölgesine hem içerden hem dışardan yapılan bu tedavi cildin en derinine nüfuz eder ve sıradan cihazların nüfuz edemediği cildin daha derin katmanlarında da kolajen oluşumunu uyarır. 4D yüz gençleştirme vücudun doğal kolajen üretimini uyarır, bu da artan elastikiyet ile sıkı bir cilt ile sonuçlanır. Cilt parlak, pürüzsüz hale gelebilmektedir. Her seans yaklaşık 45 – 60 dakika sürer ve rahatsızlığı azaltmak için işlem öncesinde lokal anestezi uygulanır. Ortalama 3-4 haftada bir tekrarlanan 4-6 seansın sonunda cilt sıkılaşarak genç bir görünüme kavuşur.

Herhangi bir kesiye gerek olmayan bu uygulama; iple gerdirme, dolgu veya cerrahi tercih etmeyen kişiler için uygun bir seçimdir. Hastalar tedaviyi takiben günlük aktivitelerine devam edebilirler.

Fotona SP Dyanmis lazerle göz çevresi kırışıklıkları tedavi edilebilir mi?

Fotona Er: YAG Smooth lazer teknolojisi ameliyatsız bir şekilde göz çevresi kırışıklıklarını azaltabilmektedir. Bu tedavi ile ciltteki doğal kolajenin yeniden üretilmesi ve şekillenmesi sağlanmaktadır. Uygulama sonrası göz çevresi kırışıklıklarında ve ,gevşekliğinde azalma, cilt elastikiyetinde ve hacminde bir iyileşme görülmektedir. Alt ve üst göz kapakları yağ torbalanmalarını da küçülmektedir. Bu tedavi boyunca güneşten çok iyi korunmak gerektiği için tedavinin kış aylarında yapılması önerilmektedir.

Memorial Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır.

Güncelleme Tarihi : 27 Kasım 2023

Yayınlanma Tarihi: 8 Aralık 2021

Fotona SP Dynamis Teknolojisi Bulunan Hastanelerimiz

Bu Konuda Uzman Doktorlar

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

* Bu alan gereklidir.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al