Memorial Dicle Hastanesi - Tüp Bebek [IVF] Merkezi

Hizmet Hastanesi
Dicle Hastanesi
Tüp Bebek (IVF) ve Üreme Sağlığı Merkezi
Kolay Randevu Al

Bölüm Hakkında

Dünyanın pek çok ülkesinde referans merkezi olarak kabul edilen Memorial Tüp Bebek Hizmetleri, “Memorial Dicle Hastanesi Tüp Bebek Merkezi” ile Diyarbakır ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde…

Memorial Dicle Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, yardımcı üreme teknikleri alanındaki tüm tedaviler için tasarlanmıştır. Gelişmiş laboratuvarı, modern ameliyathanesi, androloji, embriyoloji, embriyo dondurma laboratuvarı ile hem Diyarbakır'da hem de tüm Güneydoğu'da bulunan hastaları karşılamaya hazırdır. Memorial Sağlık Grubu’nun sahip olduğu yüksek deneyim ve dünya standartlarındaki teknolojiyle hizmet veren Memorial Dicle Tüp Bebek Merkezi yalnızca Diyarbakır'a ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne değil; çevre ülkelerden gelecek hastalara da hizmet verecek şekilde konumlandırılmıştır.

Kısırlık tedavisinde ileri teknikler

Tüp bebekte son yıllarda yaşanan hızlı gelişmeler, daha önce çocuk sahibi olmanın mümkün olmadığı düşünülen çiftlerde tedavi imkanı sağlamaktadır. Her geçen gün gelişen teknik ve yöntemlerle pek çok hasta, sağlıklı bir gebelik sürecinin ardından çocuk sahibi olmaktadır. Memorial Dicle Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, teknik altyapısı ve ileri tanı tedavi yöntemleri ile dünya standartlarında bir donanıma sahip olup, merkezde; kadın ve erkekte çocuk sahibi olmayı engelleyici faktörler ayrıntılı bir şekilde incelenerek kısırlık tedavisinde ileri teknikler kullanılmaktadır.

Diyarbakır'da tüp bebek denilince akla ilk gelenlerden biri olan Memorial Dicle Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde; mikroenjeksiyon, lazer hatching yuvalama, tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları ve düşüklüklerde başarının arttırılmasına yönelik uygulamalar, yumurta ve embriyo dondurma işlemleri, mikroskobik büyütme altında mikro cerrahi ile testislerden sperm elde etme, preimplantasyon genetik tanı ve tarama, 5. gün transferi, endometrial co-culture, ilaçsız tüp bebek tedavisi, kanser tedavisi öncesi kadın ve erkekte fertilitenin korunması, aşılama ve yumurtalama tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Endoskopik üreme cerrahisinde laparoskopik ve histeroskopik işlemlerin gerçekleştirildiği merkezde; ileri tanı ve tedavi yöntemleri de uygulanmaktadır.

Erkek kısırlığında özellikli işlemler…

Spermlerin seçimi için IMSI uygulanması: Spermin özel bir mikroskop altında seçilip yumurtanın içine enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Normalde mikroenjeksiyon için kullanılan mikroskoplar spermi 400 kat büyütebilmektedir. Ancak IMSI tekniği ile spremler 6600 kat büyütülebilmektedir. Bu şekilde spermin yapısı daha sağlıklı bir şekilde değerlendirilmektedir.

Hastalık risklerini önceden belirleyen genetik uygulamalar

Embriyoların genetik yapılarına dair incelemelerle kromozom yapıları normal ve sağlıklı olanların seçilmesi sağlanmaktadır. Rahimde tutunma şansı en yüksek olan embriyolar, iyi gelişmiş ve sağlıklı kromozom yapısına sahip olan embriyolardır. Bu yöntemle 39 yaş ve üzeri tüp bebek tedavisi uygulanan kadın hastalarda, düşük riski azalmakta ve Down Sendromu gibi hastalıkların varlığı önceden belirlenmektedir. Daha önce doğumsal anomalisi olan bir bebek dünyaya getirmiş veya tekrarlayan düşük sorunu yaşamış kadın hastalarda, risklerin önceden tespit edilmesini sağlayan önemli bir uygulamadır.

Bölüm Doktorları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

    Kolay Randevu Al