Yükleniyor

Tüp Bebek (IVF) ve Üreme Sağlığı Merkezi

Tüp Bebek (IVF) ve Üreme Sağlığı Merkezi

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Tüp Bebek (IVF) ve Üreme Sağlığı Merkezi alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

Memorial Tüp Bebek [IVF] Merkezleri, başarısızlıkla sonuçlanmış tüp bebek vakalarından ileri yaştaki kadınların anne olmasına, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuya uzman ekibiyle çözüm bulmaya çalışmaktır. Tüp bebek tedavisi bunun yanı sıra genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemleri dahil dahil çeşitli tanı yöntemleri uygulamaktadır.

İçindekiler

Tüp Bebek Merkezlerimiz talasemi, kas hastalıkları, hemofili gibi birçok genetik geçişli hastalığı embriyolarda tanımlayabilmekte ve böylece sağlıklı çocukların dünyaya gelmesine yardımcı olmaktadır. 

Tüp Bebek (IVF) Nedir? 

Tüp Bebek yöntemi genellikle 1 yıldan fazla bir sürede korunmasız birlikteliğe rağmen gebelik durumunun gerçekleşmemesi sonucunda tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle son yıllarda tüp bebek tedavisi, tüp bebek klinikleri yerine tam donanımlı tüp bebek merkezlerinin seçilmesi ile başarılı sonuçları da beraberinde getirmektedir.  Kısırlık tanısı konmuş çiftlere tam donanımlı bir tüp bebek merkezinde öncelikle muayene ardından laboratuvar testleri ve görüntüleme yolu ile yapılan tetkiklerin sonuçları ile tüp bebek tedavisine başlanır. Tüp bebek tedavisi aşılamadan sonra yapılmaktayken, kimi zaman da direkt tercih edilebilir. Bu nedenle tüp bebek tedavisinde kişiye özel tedavi yapabilen tüp bebek merkezi seçimi son derece önem taşımaktadır.

Tüp Bebek Merkezi Seçimi 

Çocuk sahibi olmak isteyen bireyler, tüp bebek merkezi seçerken mutlaka teknik altyapısı ve ileri tanı tedavi yöntemleri ile dünya standartlarında bir donanıma sahip merkezleri tercih etmeleri gerekir. Memorial Tüp Bebek Merkezlerimizde kişiye özel tedavi seçenekleri sunulmaktadır. kadın ve erkekte çocuk sahibi olmayı engelleyici faktörleri incelenmekte ve hastaya özel tedavi uygulanmaktadır.

Almanya’da Uluslararası Grant For Fertility Innovation Araştırma Ödülü’ne layık görülen Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi, 16 Nisan 2015 tarihinde Londra’da gerçekleşen Medical Travel Journal Awards’da da “Yılın Uluslararası IVF Merkezi” seçildi. Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Memorial Ataşehir Hastanesi Tüp Bebek [IVF] Merkezi. uzman doktor kadrosu ile başarısızlıkla sonuçlanmış tüp bebek (ivf) vakalarından ileri yaştaki anne adaylarına olumlu sonuç verilmesine, polikistik over gibi hormonal dengesizliklerden, erkek kısırlığına kadar pek çok konuda hizmet verilmektedir.

Tüp bebek kliniği, embriyoloji, androloji, AR&GE laboratuvarları ve genetik tanı merkezinden oluşan Memorial Ankara Hastanesi - Tüp Bebek [IVF] Merkezi, “Üreme Sağlığı ve İnfertilite Tedavi Merkezi” konsepti ile hizmet vermektedir. 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Memorial Dicle Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, yardımcı üreme teknikleri alanındaki tüm tedaviler için hizmet vermektedir. Diyarbakır’da tüp bebek tedavisi için hazır bulunan merkez gelişmiş laboratuvarı, modern ameliyathanesi, androloji, embriyoloji, embriyo dondurma laboratuvarına sahiptir. Memorial Dicle Hastanesi Tüp Bebek Merkezi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Memorial Antalya Hastanesi - Tüp Bebek [IVF] Merkezi, tamamı antistatik-antibakteriyel ürünler ile oluşturulmuş bir merkezdir. Antalya’da tüp bebek tedavisi merkezimiz androloji, embriyoloji ve embriyo dondurma laboratuvarları, modern ameliyathaneleri, aynı anda 10 çifte hizmet verebilecek şekilde planlanmış hasta odalarına sahiptir. 

Tüp Bebek (IVF) Tedavisi 

Tüp bebek tedavisi için bir uzmanla görüşmek üzere merkezimize başvurduğunuzda, size fiziksel ve duygusal olarak fedakarlık gerektiren birçok test uygulanır. Bu testlerden önce ise size ve eşinize daha önceden yapılmış tetkik ve tedavileri araştırılır. Böylece hem nedene yönelik bir fikir edinilir, hem de aynı tetkiklerin tekrar istenmesi engellenir. Tüp bebek tedavisinin ilk muayenesine çiftlerin birlikte katılması ve durumun değerlendirilmesi tedavi yönünden oldukça önemlidir.  Tüp bebek tedavisinin aşamalarından ilki olan testler kısmına geçilir ve sorunun nedenleri araştırılır. Eğer kadının tüp bebek tedavisinden önce yapılması gereken bir operasyona ihtiyacı var ise bu konu değerlendirilir. Doğumsal rahim sorunları, miyomlar, polipler ve sinesi histeroskopi ya da laparoskopi operasyonu ile tedavi edilir. Tüp bebek tedavisi düşünen çiftlerin en merak ettikleri konulardan biri de tüp bebek fiyatlarıdır. Tüp bebek fiyatları tıpkı tedavide olduğu gibi kişinin sağlık durumu ve tedavi olunan tüp bebek merkezinin özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Tüp Bebek (IVF) Nasıl Olur?

Öncelikle uzman doktorlarımız kişiye özel olarak uygulanacak protokole karar verir. Tüp bebek aşamalarının en önemli kısmında ise kadın yaşı, yumurta rezervi, geçirdiği operasyonlar, endometriozisin varlığı, hormon seviyeleri ve daha önceki tedavi protokollerinin değerlendirilmesi vardır.

'Tüp bebek nasıl olur?' sorusunu kısaca şöyle açıklayabiliriz; tüp bebek tedavisine adet döneminin ikinci veya üçüncü gününde başlanır. Jinekolojik muayene sonrasında yumurta rezervi yeniden değerlendirilir. Yumurta geliştirmek için Folkül Geliştirici Hormon (FSH) denen ilaçlar, kadının vücut kitle indeksi (BMI), yumurta rezervi, yaşı ve varsa önceki tedavilerinde uygulanan dozlar aracılığıyla hesaplanarak uygulanır. İğne şeklinde uygulanan ilaçlar göbek çevresinden ya da koldan yapılır. Yumurtalardan en az üç tanesi 17 mm’ye ulaştığında iğne tedavisi başarıya ulaşır. Tüp bebek tedavisi aşamalarından üçüncüsü ise yumurtaların toplanmasıdır. Olgunlaşma iğnesiyle olgunlaştırılan yumurtaların toplanma işlemine “Oosit Pick Up” kısaca OPU denir. Genel anestezi altında yapılan 15 dakikalık bu işlem sonrası Mikroenjeksiyon (ICSI) işlemine geçilir. Mikroenjeksiyon işleminde kullanılan yumurtalar kaliteli ve yeterli olgunluğa ulaşmış ise ortalama %80 oranında döllenme gerçekleşir. Bu işlemin ardından ise tedavi yoluyla laboratuvarda oluşturulan embriyoların doğal ortamlarına yani rahim içine koyulması işlemi olan “embriyo transferi” gerçekleştirilir.  Embriyo transferinden sonraki aşama olan luteal faz döneminde ise, transfer edilen embriyoların tutunması amacıyla ilaçlar verilir. Luteal faz dönemi 12 gün sürer. Süreç sonunda gebelik tahlili yapılarak sonuç alınır.

Tüp bebek tedavisi maliyetleri hasta özelinde belirlenen tedavi protokolüne göre değişiklik gösterir. Tüp bebek fiyatlarını etkileyen başlıca faktörler arasında tüp bebek merkezlerinin çiftlere sunduğu tıbbi olanaklar, kullanılan sarf malzemelerinin kalitesi, uygulanan teknolojilerin üstünlüğü, uzman doktor ve nitelikli eleman farkının yanı sıra merkezlerin başarı oranları da yer almaktadır. Tüp bebek fiyatları hasta özelinde değişse de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tüp bebek tedavisinde yapılan masrafların bir kısmını bazı şartlar dahilinde üstlenmektedir. Tüp Bebek Merkezi Seçimi: Tüp bebek tedavisinin başarıya ulaşmasında en önemli faktörlerden biri kişiye en uygun tüp bebek merkezlerinin seçilmesidir. Tüp bebek merkezi tavsiyesi alırken mutlaka tüp bebek merkezinin dünyanın pek çok ülkesinde referans olarak gösterilen bir merkez olması da dikkate alınmalıdır.  

Memorial Tüp Bebek Merkezlerimizde Gerçekleştirdiğimiz İlk Uygulamalar ve Canlı Doğumlar 

 • İlk mikroenjeksiyon uygulaması ve doğumu
 • İlk TESE uygulaması ve doğumu
 • İlk TESA uygulaması ve doğumu
 • İlk mikrodisseksiyon TESE uygulaması ve doğumu
 • İlk dondurulmuş çözülmüş testis spermleri ile gebelik ve doğum
 • İlk assisted hatching sonucu gebelik ve doğum
 • İlk blastokist geliştirilmesi ve doğum
 • İlk FISH amaçlı PGT uygulaması ve doğum
 • İlk blastokist dondurma-çözme sonrası gebelik ve doğum
 • İlk blastomer biyopsisi, preimplantasyon genetik tanı ve doğumu
 • İlk naturel siklus ICSI uygulaması ve doğumu
 • İlk endometrial kokültür kullanımı ve doğum
 • İlk genetik hastalık için PGT uygulaması ve doğumu
 • İlk HLA tayini için PGT uygulaması ve doğumu
 • İlk Uluslararası IVF Kalite Kontrol Belgesi (ISO-15189)’nin alınması

Tüp Bebek (IVF) ve Üreme Sağlığı Merkezi Hastalıkları

Bölüm Uzmanları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  * Bu alan gereklidir.
  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Canlı Destek Kolay Randevu Al