Tüp Bebek IVF Merkezi

Hizmet Hastanesi
Şişli Hastanesi
Tüp Bebek (IVF) ve Üreme Sağlığı Merkezi
Kolay Randevu Al

Bölüm Hakkında

Memorial Hastanesi Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezi Başkanı Prof. Dr. Semra Kahraman Türkiye’de Mikroenjeksiyon (ICSI) tekniğini ilk kez uygulayarak gebelik elde etmiştir.

Memorial Şişli Tüp Bebek Merkezi hakkında detalı bilgi için tıklayın.

Prof. Dr. Kahraman gerçekleştirdiği uygulamalar ve konusunda uzman kişilerle oluşturduğu uluslararası ortak çalışmalar sayesinde, tüp bebek alanında tüm yeni tekniklerin Türkiye’de uygulanmasında öncülük yapmıştır. Dünya Preimplantasyon Genetik Tanı Derneği’nin Başkanı olan Prof. Dr. Kahraman, birçok yurtiçi ve yurtdışı bilimsel dernek ve topluluk üyesidir. Türkiye’de ilk embriyonik kök hücre dizileri AR&GE laboratuvarlarımızda elde edilmiş ve merkezimiz kök hücre dizilerinden fonksiyonel kalp kası hücresi, sinir, kıkırdak, kemik, damar ve insülin salgılayan pankreas hücreleri gibi değişik doku tiplerine farklılaştırmayı başarmıştır. Dr. Kahraman ve ekibi bu alanda mikroenjeksiyon yöntemi yanısıra cerrahi yollarla sperm elde etme tekniklerini, embriyo dondurma işlemlerini, embriyolarda preimplantasyon genetik tanıyı ve diğer birçok tekniği Türkiye’de ilk kez uygulamış ve bu yöntemlerle onbinlerce bebeğin dünyaya gelmesini sağlamıştır.

Yurtdışı prestijli birçok tıbbi derginin hakemlik görevini sürdürmektedir. Yerli ve yabancı dergilerde 200’den fazla bilimsel yayını, 300 civarında bilimsel sunumu, 23 kitap bölümü ve basılmış 2 kitabı mevcuttur. Prof. Dr. Semra Kahraman bilgi birikimi ve deneyimini Memorial Hastanesi’nin dünya standartlarındaki teknolojik altyapısıyla birleştirerek, dünyadaki en iyi Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezlerinden birinin kurulmasını sağlamıştır. Tedavi olmak için başvuran hastaların %15’i yurtdışından gelen yabancı çiftlerden oluşmaktadır.

Yüksek teknik donanıma sahip tüp bebek kliniği, embriyoloji, androloji, AR&GE laboratuvarları ve genetik tanı merkezinden oluşan Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Üreme Genetiği Merkezi, ülkemizde bu ünitelerin tümünün bir arada bulunduğu tek tüp bebek merkezi olarak üreme sağlığı alanında hizmet vermektedir. Merkezimiz aynı zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından resmi olarak sertifikalandırılmış eğitim veren ilk özel merkez olarak çok sayıda doktor, embriyolog ve biyologa tüp bebek uygulamaları alanında eğitim imkanı sağlamaktadır.

Başarısızlıkla sonuçlanmış tüp bebek uygulamaları, şiddetli erkek kısırlığı ve tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcayan ekip, bunun yanı sıra genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini başarı ile uygulamaktadır.

Başta Akdeniz Anemisi olmak üzere birçok genetik geçişli hastalık embriyolarda tanımlanabilmekte ve böylece sağlıklı çocukların dünyaya gelmesine yardımcı olunmaktadır. Merkezimiz de aynı yöntemlerle yaşam tehdit edici hastalığı bulunan çocuk ile HLA uyumlu embriyoların seçimi yapılabilmekte; böylelikle hem sağlıklı hem de hasta çocuklarla aynı doku tipine sahip sağlıklı çocukların dünyaya gelmesi sağlanmaktadır. Bu sayede sağlıklı ve doku tipi uyumlu kardeşten hasta çocuğa kök hücre ve kemik iliği nakli yapılabilmekte ve hasta çocuğun tümüyle sağlığına kavuşması mümkün olabilmektedir.

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Laboratuvarı Türkiyenin ilk ISO-15189 deneyimli akredite laboratuvarıdır.

Bölüm Doktorları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

    Kolay Randevu Al