Yükleniyor

Genital PRP

Pek çok kadın cinsel istek kaybı, idrar kaçırma, genital bölgenin yaşlanması gibi sorunlar yaşayabiliyor. Bu durumlar kadınların özel ve sosyal yaşamlarını etkileyebiliyor. Tüm bu problemlerin çözümü konusunda genital PRP uygulamaları son dönemlerde öne çıkıyor. Memorial Şişli Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Gürkan Gürsoy, genital PRP hakkında bilgi verdi.

İçindekiler

Genital PRP nedir?

Ameliyatsız genital estetik uygulamaları içinde yer alan genital PRP, genital bölge gençleştirmeye, bu bölgedeki fonksiyonları ve görünümü iyileştirmeye yarayan bir yöntemdir. Genital PRP, kök hücrelerin çoğalmasını ve “daha ​​genç” doku büyümesini sağlayan, vajina ve klitorisin üst duvarına Trombositten Zengin Plazma (PRP) enjeksiyonunu içeren bir uygulamadır. Genital PRP sayesinde kolajen ve elastin üretimi olur böylece dokular gençleşir; bu sayede de cinsel ilişki sırasında kolay uyarılmayı sağlar. Genital PRP sayesinde Dış genital bölgede dolgunluk oluşur, hafif düzeydeki idrar kaçırma sorunu tedavi edilir, klitoristeki hassasiyet artar, orgazm olamama sorunu çözümlenebilir, vulva derisi sıkılaşır, dış genital bölgenin rengi açılır.

Genital PRP neden uygulanır?

Günümüzde cinsel istek kaybı, cinsel işlev bozukluğu seks performansı ya da idrar kaçırma her gün milyonlarca kadını etkilemektedir. Yaştan bağımsız olarak bu durum kadınların başta sosyal pek çok anlamda hayatlarını olumsuz etkiler. Bir kadının seks anlamında uyarılma bozukluğunda, hormonal, fiziksel, psikolojik ve ilişkisel değişikliklerle birlikte birçok faktör rol oynar. Azalmış testosteron ve östrojen hormon seviyeleri, vajinal kuruluk, kronik sağlık sorunları ve stres başlıca etkenlerdir. Genital PRP gençleştirme, bu bozuklukları tedavi etmek için tasarlanmış bütünleştirici bir yaklaşımın parçasıdır. Cinsel hazzı artırmak isteyen, orgazm olamama sorunu yaşayan, dış genital bölge rengi koyulaşan, vajina cildi incelen, vajinal kuruluk sorunu yaşayan, vajinal kuruluk nedeniyle cinsel ilişkide ağrısı olan, hafif düzeyde idrar kaçırma sorunu olan kadınlarda genital PRP uygulanabilmektedir. Ayrıca daha bütünsel bir yaklaşım için rahim ve yumurtalık PRP gençleştirme tedavisi ile kombine edilebilir.

Genital PRP nasıl uygulanır?

Genital bölge PRP uygulaması ile hastanın kendisinden alınan kan, özel bir işlemden geçirilerek trombositten zengin bir plazma elde edilir. Bu plazma, içinde büyüme faktörleri ve protein içerir. Enjekte edilen ciltte de yeni hücre oluşumu ve kolajen üretmi tetiklenir. Bu durum, ciltte yenilenmeyi, gençleşmeyi ve sıkılaşmayı sağlar. Bu plazma genital bölgeye enjeksiyon yardımıyla uygulanır.

SIK SORULAN SORULAR

Genital PRP ağrılı bir uygulama mı?

İşlem sırasında hastanın isteğine göre hafif bir sedasyon uygulanabilir. Bu nedenle ağrı hissedilmemektedir. Sedasyon uygulanmayan hastalara lokal anestezi yapılır. Klinik ortamda uygulanabilir. Genital PRP, ağrılı bir tedavi yöntemi değildir.

Genital PRP nereye uygulanır?

Genital PRP, iç ve dış genital bölgeye uygulanmaktadır.

Genital PRP hangi sorunları çözer?

Genital PRP, genital bölgeyi gençleştirir, orgazm olamama ve cinsel isteksizlik sorunlarını çözer, hafif düzeyde idrar kaçırmada etkilidir, genital bölgedeki rengi açar, bu bölgedeki kırışıklıkları giderir, sıkılaşma sağlar. Vajinal kuruluk, doğum kesisinin düzeltimesinde de kullanılır. Kısmen orgazm aşısı olarak da bilinmektedir.

Genital PRP uygulaması ne kadar sürer?

İşlem totalde bir saat kadar sürmektedir. Tüm bu bir saat içinde hastadan kan alınması, kanın dönüştürülmesi, hastanın hafif sedasyonu ve enjeksiyon işlemiyle birlikte taburculuk da gerçekleştirilebilmektedir.

Genital PRP ne kadar süreyle yaptırılmalıdır?

Genital PRP, 14 aya kadar etkili bir yöntemdir. Üç hafta arayla 3-4 seans uygulanmaktadır. Genital PRP yaptıranlar yaklaşık bir sene sonra yeniden yaptırabilir.

Genital PRP, etkisini ne zaman gösterir?

Genital PRP, etkisini hemen gösteren bir yöntemdir.

Genital PRP sonrası cinsel ilişkiye girilir mi?

Genital PRP uygulaması sonrasında dört gün kadar cinsel ilişkiye girilmemelidir. Birkaç günlük cinsel ilişkiye girilmemesi dışında farklı bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Genital PRP sonrası ne yapılmalı?

Genital PRP uygulamasından sonra hastaların pelvik taban egzersizlerini aksatmadan yapmaları faydalı olacaktır. Pelvik taban egzersizleri, genital PRP uygulamasında optimum başarıyı sağlamaktadır.

Genital PRP sonrası günlük hayata dönülebilir mi?

Genital PRP işleminden sonra hastalar günlük hayatlarına hemen dönebilir. Öğle arasında bile yaptırılabilen bir işlemdir.

Güncelleme Tarihi : 22 Haziran 2022

Yayınlanma Tarihi: 22 Haziran 2022

Bu Konuda Uzman Doktorlar

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

* Bu alan gereklidir.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al