Yükleniyor

Wonder Bölgesel Zayıflama ve Vücut Şekillendirme Cihazı

Wonder Bölgesel Zayıflama ve Vücut Şekillendirme Cihazı

Kas artışı ve yağ yakımı için estetik zayıflama teknolojisi!

İletişime Geçin

Bölgesel yağlar ve aşırı kilolar nedeniyle kişilerin psikolojisi olumsuz yönde etkilenebiliyor. Özellikle basen, kalça, göbek ve karındaki yağ kütleleri, vücut estetiğini bozarak zamanla sağlık sorunlarına yol açıyor. Kilo vermek ve fit bir vücuda sahip olabilmenin yolu dengeli ve sağlıklı beslenmeyle, kontrollü ve yoğun bir şekilde gerçekleştirilen kas aktivitesinden geçiyor. Wonder estetik zayıflama, elektromanyetik kas stimülasyonu ile bölgesel yağlardan ve selülitlerden kurtulmak için kullanılıyor. Yağları yakarak vücudu şekillendiren Wonder estetik zayıflama, kaslara gönderdiği elektrik sinyalleriyle kasların kasılmasını sağlayarak kas kütlesini artırıyor. Wonder estetik zayıflama, kısa bir sürede bölgesel yağların ve kiloların yok olmasını sağlayarak ameliyatsız yapılan vücut şekillendirme ve geliştirme yöntemleri arasında yer alıyor. Memorial Kayseri Hastanesi Estetik ve Kozmetoloji Bölümü’nde elektromanyetik ve nöro stimülayon teknolojisinin ürünü olan Wonder kullanılmaktadır.

İçindekiler

Wonder’in Çalışma Sistemi Nasıldır?

İnsan vücudundaki kaslar, beyinden gönderilen sinyaller sayesinde kasılmaktadır. Kaslara 25 dakika boyunca elektromanyetik sinyalleri gönderen Wonder estetik zayıflama sistemi, kasların yaklaşık 52.000 adet kasılmasını sağlamaktadır. Bu sistem kasların kasılmasını desteklemek için motor sinirlere elektromanyetik ve elektriksel sinyalleri göndererek kasılma miktarını artırmaktadır. Geleneksel egzersizden daha fazla kas lifinin kasılması, Wonder estetik zayıflama sistemi ile gerçekleştirilmektedir. Uyarılar, cihaz tarafından üretilerek elektromanyetik paneller ve sensörler vasıtasıyla uyarılacak kasların üzerindeki cilt yüzeyine iletilir. Dürtüler kasların kasılmasına sebep olur, bu nedenle sonuç gerçek harekete ve düzenli kas kasılmalarına benzer. Wonder’in uygulandığı bölgede birkaç seans sonra yağlar yok olmakta ve kas oluşumu başlamaktadır. Vücuttaki etkileri ise 2-4 hafta içinde gözle görülür hale gelmektedir.

Wonder Vücutta Nasıl Bir Etki Gösterir?

Wonder estetik zayıflama teknolojisi, kas yapmak ve yağ parçalamak için geliştirilmiş estetik amaçlı cihazdır. Fonksiyonel ve elektriksel manyetik stimülasyonunun ikili etkisi eş zamanlı olarak CORE kaslarını (karın, kalça ve bacak) motor sinirlerle bağlantılar kurarak uyarıp kasar.

 • Vücut kas görünümünü belirginleştirir.
 • Kas geliştirme ve yağ yakımına destek olur.
 • Kollarda ve bacaklarda sıkılaşma sağlar.
 • Selülit ve çatlakları gidermede fayda sağlar.
 • Pelvik tabanını güçlendirerek idrar kaçırma tedavisinde kullanılabilir.
 • Vücuttaki yağları yok ederek kiloyu azaltmada yardımcıdır.
 • Travma ve yaşlılık sebebiyle oluşan kas hasarının rehabilitasyonunu gerçekleştirebilir.

Wonder Hangi Bölgelerde Etkin Olarak Kullanılmaktadır?

Wonder estetik zayıflama teknolojisi, yağlamanın olduğu her bölgeye uygulanabilmektedir. Elektromanyetik ve nöro kas stimülasyonu, kasların kasılmasını sağlamak için elektro manyetik sinyaller kullanmaktadır. Bu sinyaller kasılmayı sağladığı için zamanla kas oluşumuna yardımcı olmaktadır. Kaslar, beyinden gönderilen elektrik sinyallerine yanıt olarak doğal olarak kasılmaktadır. Kas kasılmasını desteklemek için motor sinirlere harici sinyaller göndermek bu süreci tetikleyecektir. Elektromanyetik kas stimülasyonu, tip 1 yavaş kasılan kas lifleri ve tip 2 ise hızlı kasılan kas liflerini çalıştırarak elektrik darbeleri göndermektedir. Özellikle büyük kasların bulunduğu kalça bölgesinde istenilen sonuçlar elde edilmektedir.

Wonder estetik teknolojisinin özellikleri

 • Wonder estetik zayıflama sistemi ile yapılan haftada 2 seanslık 25’er dakikalık uygulamalar sonucunda kas kütlesinde % 18’lik artış olmaktadır. Gözle görülür düzeyde olan bu değişim sayesinde vücudun sıkı ve fit bir görünüme kavuşması amaçlanmaktadır.
 • Bölgesel yağ miktarı azalarak kas miktarı arttığından vücuttaki genel yağ oranı da düşmektedir. Bel, kalça ve uyluk ölçüleri düşmekte beldeki hacim azaldığı için estetik bir görünüm oluşmaktadır.
 • Kasların yeniden inşasıyla kaslardaki liflerin sayısı artarak daha kaliteli kas yapısı oluşmaktadır. Bu sayede daha kontörlü ve estetik bir görünüm sağlanmaktadır.  
 • Kasların direnci artmakta, kardiyovasküler iyileşme oranı ve verimliliği artmaktadır. Böylece kan damarları genişleyerek kan akışı artmakta, kas liflerinin oksijen ve besin gereksinimi daha kolay sağlanmaktadır.
 • Kasların artması nedeniyle zamanla duruş bozuklukları yok olmaktadır. Sırt kaslarındaki artış nedeniyle hafif veya orta dereceli skolyoz vakalarında omurganın daha çok eğilmesini durdurmaktadır.
 • Kaslardaki gerginliği azaltarak pelvik taban tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Radikal kas eforu, kalori tüketimini tetikleyerek vücudun enerji ihtiyacını yeniden düzenler.
 • Wonder kullanımının kasların zayıflaması ve doku kayıplarını engelleme süreçlerinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Kontraktür ve nodüllerin yanı sıra kaslardaki gerginliği azaltmaktadır.

Memorial Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır.

Güncelleme Tarihi : 14 Mayıs 2024

Yayınlanma Tarihi: 25 Mart 2022

Wonder Bölgesel Zayıflama ve Vücut Şekillendirme Cihazı Teknolojisi Bulunan Hastanelerimiz

Bu Konuda Uzman Doktorlar

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

* Bu alan gereklidir.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al