Yükleniyor

Regenera Activa Tedavisi

Regenera Activa Tedavisi

İletişime Geçin

Saç sorunlarının çözümünde alternatif ve güvenli bir yöntem olan Regenera Activa tedavisiyle, kılcal damarların uyarılarak yenilenmesi sağlanıyor. Regenera Activa tedavisinden 1-2 hafta sonra saç dökülmesi duruyor, 2 ya da 3 aylık süreçte ise yeni saçların çıkması amaçlanıyor. Memorial Kayseri Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Demet Kartal, saç dökülmesinde Regenera Activa tedavisi hakkında bilgi verdi. 

İçindekiler

Regenera Activa tedavisi nedir?

Kılcal damarları yenilemeyi amaçlayan bir saç kaybı tedavisi olan Regenera Activa, kılcal damar yenileme terapisine dayalı bir tekniktir. Dökülmenin olmadığı saçlı alandan biyopsi aracılığıyla elde edilen dokulardan kişinin kendi hücreleri elde edilerek bir süspansiyon oluşturulmaktadır. Saç kaybı problemleri için uygulanan yönremler arasında Regenera Activa öne çıkmaktadır.

Regenera Activa tedavisi nasıl etki eder?

Bu yöntemin amacı, kılcal damarların yenilenmesinin uyarmaktır. Bu sayede kıl köklerinin güçlenmesi ve yenilenmesi sağlanacaktır. Bu etkinin kişinin kendi hücreleri tarafından yapılıyor olması, tedavinin önemli bir özelliğidir.

 Regenera Activa nasıl uygulanır?

Kadında ve erkekte saç dökülmesi genelde saçlı derinin üst bölgelerinde yani alın veya tepe bölgelerinde görülmektedir. Ancak ense ve kulak arkası bölgedeki saç kökleri her zaman dirençli ve sağlıklı kalmak için genetik olarak kodlanmışlardır. Regenera Activa, sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlandıktan sonra üzerinde saç olmayan bölgelere, bu süspansiyonun uygulanması ve buradaki hasta ve cansız saç köklerin uyarılması prensibiyle yapılan bir destek tedavisidir. Kulak arkası bölgesindeki saçlardan 3-4 adet saç kökü içeren doku küçük bir lokal anestezi uygulanarak alınır. Alınan bu saç kökleri Regenera Activa sisteminde özel bir süper hücre süspansiyonuna dönüştürülerek tamamen kişinin kendi dokusundan özel bir saç dökülme tedavisi hazırlanır. Bu kökler sorunlu bölgeye enjekte edilir. Tedavi için tek seans yeterli olabilmektedir. Ek bir seansa belki bir kaç yıl sonra ihtiyaç duyulabilir. Buna kişi dermatoloji uzmanı ile birlikte karar vermektedir.

Regenera Activa herkese uygulanabilir mi?

Skar (iz) bırakan veya enfeksiyona bağlı oluşan kellikler dışındaki saç dökülmelerinin tamamında uygulanmaktadır. Erkek ve kadın ayrımı yapılmayan bir yöntemdir. Hatta çok sık boya gibi çeşitli kuaför işlemlerine maruz kalan yıpranmış saçlara sadece destek amacıyla da uygulanabilmektedir. Çünkü bu uygulamalar özellikle saç kökünün dolaşımını bozarak cansızlaşmasına ve parlaklığın kaybolmasına yol açar. İşte bu noktada da Regenera Activa kılcal damar yenilenmesini sağlayarak saç yapısına destek olmaktadır.

Regenera Activa saç ekimine alternatif midir?

Regenera Activa, saç ekimine alternatif bir yöntem değil, yardımcı bir yöntemdir. Özellikle genç yaşta saç kaybı yaşayan erkek hastalar saç ekimi için belirli yaşları beklemek durumundadır. Bu dönemde Regenera Activa yöntemi ile dökülmenin yavaşlatılması ve azaltılması sağlanmaktadır. Ayrıca saç ekimi uygulaması sırasında alınan binlerce saç kökünden sadece 3-4 tanesi kullanılarak hazırlanan Regenera Activa tedavisi hem hızlı iyileşme hem de ekilen saçların hızlı ve güçlü çıkması için çok önemli bir destektir. Bu nedenle saç ekimi ile Regenera Activa yöntemi eş zamanlı yapılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi : 9 Mayıs 2023

Yayınlanma Tarihi: 21 Temmuz 2022

Bu Konuda Uzman Doktorlar

İletişim Formu

Detaylı bilgi için iletişime geçin.

* Bu alan gereklidir.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al