Onkolojik Cerrahi Merkezi

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Onkolojik Cerrahi Merkezi alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

Memorial Onkolojik Cerrahi merkezlerinde tüm kanser türlerinin ameliyatla tedavisi, cerrahinin ulaştığı en ileri düzeyde, laparoskopik ve robotik tüm minimal invaziv işlemlerle gerçekleştirilmektedir. Merkezlerde; genel cerrahi, göğüs cerrahisi, jinekolojik onkoloji, üroloji, beyin cerrahisi, baş boyun cerrahisi, ortopedik onkoloji ve onkoplastik cerrahi alanlarında, seçkin akademik kadro ve ileri düzeyde hasta bakımı tecrübesine sahip sağlık personeli ile hizmet verilmektedir.      

Tümör cerrahisine multidisipliner bakış açısı ile yaklaşan Memorial Onkolojik Cerrahi merkezleri, kanser tanısı almış ve cerrahi tedavi gerektiren her hastaya, özel konsey değerlendirmesinin ardından “kişiye özel” ameliyat seçenekleri sunmaktadır. 

Memorial Onkolojik Cerrahi merkezleri; tüm kanserlerin görüntüleme, evreleme ve ameliyatla tedavisinde, ileri teknolojik altyapı ve yenilikçi cerrahileri seçeneklerine sahiptir. 

 • Genel Cerrahi 
 • Göğüs Cerrahisi 
 • Jinekolojik Onkoloji 
 • Üroloji
 • Beyin Cerrahisi 
 • Baş-Boyun Cerrahisi 
 • Ortopedik Onkoloji 
 • Onkoplastik Cerrahi  

Genel Cerrahi’de; meme ve tiroit kanserleri, karaciğer tümörleri, safra kesesi ve safra yolları kanserleri, pankreas ve ana bölge tümörleri, mide, kalın bağırsak ve rektum kanserleri ile yemek borusu tümörlerinin cerrahileri uygulanmaktadır. 

Göğüs Cerrahisi’nde; akciğer ve akciğer zarı kanserleri, göğüs duvarının tümörleri, solunum yolu ve mediyasten tümörleri, akciğer ve diğer organların ileri evre kanserlerinde palyatif yöntemler, akciğer ve solunum yolu tümörlerinde girişimsel işlemler ve stent uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Jinekolojik Onkoloji’de kadın kanserleri olarak da adlandırılan; rahim, rahim ağzı, yumurtalık, tüp, vulva ve dölyolu kanserlerinin cerrahileri yapılmaktadır. 

Üroloji’de; prostat kanserinin sinir koruyucu yöntemle laparoskopik ve robotik cerrahisi, mesane tümör cerrahisi ve yeni mesane rekonstrüksiyonun kapalı cerrahi uygulamaları, böbrek tümör cerrahileri ve böbrek koruyucu yöntemler, böbrek üstü bezi kanserleri ile testis tümörlerinin cerrahileri uygulanmaktadır. 

Beyin Cerrahisi’nde; çocukluk çağı beyin ve sinir tümörleri, hipofiz tümörleri başta olmak üzere kafa kaidesi tümörlerinde mikrocerrahi ve endoskopik tekniklerle cerrahi girişimler uygulanmaktadır. Beynin hassas bölgesine yerleşmiş olan tümörlerin cerrahisinde, ameliyat sonrası oluşabilecek felç riskine karşı nöromonitorizasyon teknolojisinden yararlanılmaktadır.    

Baş-boyun Cerrahisinde; gırtlak, yutak, paranazal sinüs ve burun boşluğu tümörleri, bademcik ve tükürük bezi kanserleriyle; ağız boşluğu, ağız tabanı, dil, boğazın en üst kısmı, gerisini boğaza bağlayan alan, boğazın alt kesimi ve altındaki alan, kulak kepçesi ve dış kulak yoluna yerleşen tümörlerin cerrahi tedavileri yapılmaktadır. 

Ortopedik Onkoloji Bölümü’nde; kemiğin kendisinden kaynaklanan tümörler, başka organ tümörlerinin kemik metastazları, iskelet sistemini oluşturan dokuların kötü huylu tümörleri, adale, yağ dokusu, bağ dokusu, damar ve sinirleri kapsayan yumuşak doku tümörleri ile çocukluk ve erişkin çağdaki tüm iskelet sistemi tümör cerrahileri uygulanmaktadır.    

Onkoplastik Cerrahi’de; meme kanserli hastaların yalnızca kanser tanısı nedeniyle değil meme ameliyatları sonrası ortaya çıkan meme kayıplarını ortadan kaldırmak üzere onkolojik ve estetik cerrahinin bir arada olduğu özellikli cerrahiler uygulanmaktadır. Onkolojik ve plastik cerrahi prensiplerinin birleştirilmesiyle uygulanmaya başlayan yöntemlerle, daha önce kanser nedeniyle meme kaybı yaşamış hastalar için konforlu seçenekler sunulmaktadır.

Bölüm Doktorları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  Teknolojilerimiz

  Memorial Sağlık Grubu’nun teknolojik altyapısı, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış ve hasta konforuna özel olarak dizayn edilmiş sistemlerden oluşmaktadır. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaların teşhis ve tedavi süreçlerini, konforlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri hedeflenmektedir. Bu teknolojilerin birçoğu Türkiye’de ilk kez hastanelerimizde kullanılmaktadır.

  Son Teknolojilerimiz

  Tüm Teknolojileri Gör
  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Kolay Randevu Al