Yükleniyor

Radyoloji
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Radyoloji alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

Radyoloji, hastalıkları teşhis etmek için vücudun içi yapı görüntülerinin yorumlandığı tıbbi bir uzmanlık alanıdır. Hastalığın tanı ve tedavisi amacıyla radyasyon, yüksek frekanslı ses dalgaları veya çok güçlü manyetik alanlar kullanılarak vücudun iç yapısına ait görüntüler elde edilmektedir.

Hastalıkların tanısının doğru şekilde konularak başarılı bir tedavi süreci yürütülmesinde radyolojik tetkikler anahtar rol oynamaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte tüm vücut sistemleri farklı görüntüleme tetkikleri ile incelenebilmekte ve hassas değerlendirmeler sayesinde hastalıklarla mücadelede başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Memorial Sağlık Grubu Radyoloji Bölümleri ileri teknoloji ürünü cihazlar ve uzman kadrosu ile dünya standartlarında hizmet vermektedir. Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir. Radyoloji bölümlerimizde düşük doz ve yüksek çekim kalitesi ile öne çıkan cihazlar kullanılmaktadır. Aynı zamanda tüm görüntüleme işlemlerinde hasta konforu ön plandadır. Çocuk dostu doz uygulamaları sayesinde de bebek ve çocuk hastaların görüntüleme tetkikleri güvenle yapılmaktadır.  

Memorial Sağlık Grubu Radyoloji bölümlerinde;

 • Dijital Radyografi Sistemleri,
 • Dijital Floroskopi,
 • Dijital Mamografi, Tomosentez, Stereotaktik Vakum Biyopsi Cihazı
 • Ultrasonografi + Doppler Ultrasonografi,
 • Multidedektör Bilgisayarlı Tomografi
 • Manyetik Rezonans Görüntüleme
 • Dijital Anjiyografi (DSA) gibi teknolojiler bulunmaktadır.

Bununla birlikte Girişimsel Radyoloji uygulamaları da yapılmakta ve PACS (Görüntü arşivleme ve iletişim sistemi) kullanılmaktadır.

PACS (Görüntü arşivleme ve iletişim sistemi)

PACS sistemi, Memorial Sağlık Grubu Hastaneleri’nin radyoloji bölümlerinde elde edilen tüm görüntüleri arşivleyecek şekilde düzenlenmiştir. PACS sayesinde hastanelerimiz filmsiz hastane özelliği taşımaktadır. Elde edilen görüntülere intranet ortamında hastanelerimizin tüm birimlerince ulaşabilmektedir.

Bölüm Uzmanları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  Teknolojilerimiz

  Memorial Sağlık Grubu’nun teknolojik altyapısı, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış ve hasta konforuna özel olarak dizayn edilmiş sistemlerden oluşmaktadır. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaların teşhis ve tedavi süreçlerini, konforlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri hedeflenmektedir. Bu teknolojilerin birçoğu Türkiye’de ilk kez hastanelerimizde kullanılmaktadır.

  Son Teknolojilerimiz

  Teknolojilerimizi İncele
  Kranial Fonksiyonel Manyetik Rezonans Görüntüleme (fMRG)
  İncele
  Teknolojilerimizi İncele
  Teknolojilerimizi İncele
  Kalp Tomografisi-Koroner BT Anjiyografi
  İncele
  Teknolojilerimizi İncele
  Tüm Teknolojileri Gör
  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  * Bu alan gereklidir.
  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Canlı Destek Kolay Randevu Al