Yükleniyor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

Memorial Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümleri; doğumsal kaynaklı ya da yaşamın bir bölümünde herhangi bir nedenle ortaya çıkan, yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyen ya da kişiyi sosyal yaşamdan koparıcı nitelikteki engellilik durumlarının iyileştirilmesine yönelik özel tedavi programları uygulamaktadır. Günümüz çalışma koşulları ve yaşam tarzı göz önünde bulundurulduğunda, modern tıbbın hemen hemen her branşında; hastaların günlük yaşam aktivitelerini geri kazanmaları, mesleki yaşamlarına geri dönüş ve sosyal yaşamlarında da etkin bir şekilde devam edebilmeleri için hastaya özel yaklaşımlarla tedavi programlarını yöneten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nün önemi giderek artmaktadır. Bölümde çeşitli tedavi metotları, modern tıbbın gerekliliklerine göre şekillendirilmekte ve ileri teknolojilerden önemli ölçüde yararlanılmaktadır.  

Bel ağrısı ile kendini gösteren bel fıtığı, boyun ağrısı belirtisiyle gelen boyun fıtığı gibi sorunlara Memorial Sağlık Grubu Hastaneleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde fizyoterapi ile çözüm bulunabilmektedir.

Memorial Şişli Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde de genel fizik tedavi rehabilitasyon hizmetlerinin yanı sıra belirli alanlarda da dünya standartlarında özel teknolojilerin kullanıldığı Robotik Rehabilitasyon Merkezi de Türkiye’de referans kabul edilebilecek olanaklara sahiptir. Nörorehabilitasyon ve Robotik Rehabilitasyon Merkezi tüm nörolojik hastalıkların rehabilitasyonunda klasik yaklaşımlar ile yeni teknolojik yaklaşımların bir sentezi şeklinde en üst düzeyde tedavi imkanı sağlamaktadır.

Nörorehabilitasyon ve Robotik Rehabilitasyon Merkezi’nde;

 • Robotik yürüme eğitimi,

 • Robotik el kol eğitimi,

 • Yürüme-denge-koordinasyon eğitimi

 • Bilgisayarlı denge ve düşme önleme çalışmaları

 • El rehabilitasyon programı

 • İş uğraşı terapisi

 • Konuşma – Yutma terapisi

 • Botoks uygulamaları

 • Cerrahi olmayan derin beyin uyarımları (TMS) gibi fizik tedavi rehabilitasyon uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Bölüm Uzmanları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  * Bu alan gereklidir.
  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Canlı Destek Kolay Randevu Al