Yükleniyor

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

Memorial Sağlık Grubu Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümlerinde, deneyimli uzman hekimler tarafından modern, teknolojik donanımlı cihazlar kullanılarak tüm KBB hastalıklarının tedavileri yapılmaktadır. Hastanelerimizdeki üstün teknolojik donanım sayesinde kulak, burun ve boğaz bölgesinin ameliyatları endoskopik, mikroskobik ya da açık cerrahi ile en güncel yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Her yaştan hastamızın tanı ve tedavi süreçleri gerekli durumlarda diğer uzmanlık dallarındaki deneyimli hekimlerimiz ile konseylerde değerlendirilerek, multidisipliner bir yaklaşımla yürütülmektedir.

İçindekiler

Kulak Burun Boğaz (KBB) nedir?

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) Bölümü’nde; işitme, denge, koku ve tat alma gibi duyu organlarının yanı sıra ses ve konuşma, solunum ve yutma fonksiyonlarındaki bozukluklar, yüz ve boyunda kazalar, şekil bozuklukları ve tümörler sonucu oluşan şekil bozuklukları incelenir. KBB hastalıkları; kulakları, burnu, boğazı, baş ve boyun bölgesini etkileyen hastalıklardır. Bunlar arasında rinit (nezle), tonsilit (bademcik enfeksiyonu), orta kulak iltihabı, farenjit, kulak çınlaması ve işitme sorunları bulunmaktadır. Kulak, burun ve boğaz hastalıklarına; virüsler, bakteriler, mantarlar ya da alerjiler neden olabilmektedir. Hastalığın türüne bağlı olarak tedaviler farklılık gösterebilmektedir.

Genel KBB VE Pediatrik KBB nedir?

Genel KBB: Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Bölümü’nde tanı- tedavi ve takipleri gerçekleştirilen başlıca KBB hastalıkları ve baş boyun cerrahisi tedavileri şu şekildedir:

Pediatrik KBB: Bebek ve çocuklarda görülen Kulak Burun Boğaz Hastalıkları KBB uzmanları tarafından tedavi edilmektedir. Bölümlerimizde bebek ve çocukların; bademcik ameliyatları, geniz eti ameliyatları ve kulak tüpü takılması ameliyatları başarı ile yapılmaktadır.

Kulak burun boğaz (KBB) hastalıkları nelerdir?

Kulak hastalıkları ve tedavisi

Kulak enfeksiyonları (dış kulak ve orta kulak), baş dönmesi (vertigo tedavisi), timpanoplasti (kulak zarı ameliyatı), tinnitus tedavisi ( kulak çınlaması), işitme kaybı tanı ve tedavisi (odyometri), Meniere hastalığı, otoskleroz, kolesteatom, kulakta aşırı kir oluşumu, akustik nörinom, kulak nezlesi ve kulakta sıvı toplanması şeklinde sıralanabilir.

Burun hastalıkları ve tedavisi

Kronik burun tıkanıklıkları, sinüs hastalıkları, alerjik ve alerjik olmayan rinitler (nezleler), nazal polipler (burun polibi), burun estetiği (rinoplasti, septorinoplasti), koku duyusu kaybı, gözyaşı sisteminin burunla ilgili kısımlarının hastalık ve tedavileri, burun ve buruna komşu bölgelerin kitle ve tümörleri ile kötü huylu tümörleri de burun hastalıkları arasında sayılabilir.

Baş-boyun hastalıkları ve tedavisi

Bademcik enfeksiyonu, larenjit,  faranjit, geniz eti, tükürük bezi taşları ve tümörleri, baş-boyun bölgesi iyi huylu tümörleri, baş- boyun bölgesi kanserleri, gırtlak (larenks) kanseri, ağız boşluğu kanseri, tükürük bezi hastalıkları, tiroid hastalıkları, ses hastalıkları, uyku hastalıkları, obstrüktif uyku apnesi baş boyun hastalıkları arasında bulunmaktadır.

 

Kulak burun boğaz (kbb) ameliyatları nelerdir?

Birçok Kulak Burun Boğaz Hastalığının tedavisinin yapıldığı hastanelerimizde ayrıca kadromuzdaki spesifik uzmanlık alanlarındaki deneyimli hekimlerimiz ve tıbbi donanımlarımızla şu güncel özel işlemler de başarıyla gerçekleştirilmektedir: Burun estetiği (rinoplasti, septorinoplasti), septoplasti, konka radyofrekansı gibi yapısal burun tıkanıklıklarının cerrahi tedavisi, bademcik, geniz eti, ağız, kulak ve burun bölgesi polip oluşumları ameliyatları, endoskopik sinüs cerrahisi, balon tuboplasti, kulağa tüp takılması, timpanoplasti (kulak zarı tamiri), implante edilebilir işitme cihazları, stapes cerrahisi, balon sinoplasti, endoskopik ön kafatabanı cerrahisi, endoskopik tükürük bezi cerrahisi, (sialendoskopi), koklear impilantasyon (biyonik kulak),  gözyaşı sisteminin burunla ilgili kısımlarının cerrahileri, baş ve boyun bölgesi tümörlerinin cerrahileri, obstrüktif uyku apnesi cerrahileri…

Bölüm Uzmanları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  Teknolojilerimiz

  Memorial Sağlık Grubu’nun teknolojik altyapısı, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış ve hasta konforuna özel olarak dizayn edilmiş sistemlerden oluşmaktadır. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaların teşhis ve tedavi süreçlerini, konforlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri hedeflenmektedir. Bu teknolojilerin birçoğu Türkiye’de ilk kez hastanelerimizde kullanılmaktadır.

  Son Teknolojilerimiz

  Tüm Teknolojileri Gör
  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  * Bu alan gereklidir.
  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Canlı Destek Kolay Randevu Al