Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Kadın Hastalıkları ve Doğum alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

Memorial Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümleri; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde deneyimli kadrosu ve mdoern teknolojileriyle hizmet vermektedir.

Kadın hastalıkları nedir?

Kadınların üreme ve doğum organlarının hastalıklarını ilgilendiren konulara kadın hastalıkları denir. Jinekoloji olarak da bilinen kadın hastalıklarında yumurtalık, rahim, genital bölge sorunları tedavi edilir. Kadınlarda en çok adet düzensizlikleri, vajinal akıntılar, çikolata kistleri, miyomlar, rahim veya rahim ağzı kanseri, kısırlık, pelvik ağrılar, cinsel fonksiyon bozuklukları gibi sorunlar görülebilir. Bununla birlikte tüp bebek uygulamaları da kadın hastalıkları bölümünü ilgilendirir.

Tüp bebek merkezi

Memorial Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nün bir ayrıcalığı da verdiği hizmetlerle her zaman Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren, Türkiye’nin ilk Tüp Bebek Merkezi ile iç içe bulunmasıdır. Koordineli çalışma avantajı sağlayan bu durum sayesinde İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır. Tüm kadın hastalıkları, yumurtalık kisti, infertilite, miyom gibi konularda da uzman hekim kadrosuyla görevde olan Memorial Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde gebelik takibi, tüp bebek tedavileri başarıyla yürütülmektedir.

Gebelik takibi

Her anne ve baba adayı ilk önce gebelik testi kullanarak hamilelikten emin olmak ister. Ancak gebelik testleri bunun için yeterli değildir. Memorial Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde son teknolojiden yararlanılarak gebelik takibinden, gebelik haftası hesaplama noktasına, gebelik sorunlarından gebelik beslenmesi gibi konulara kadar disiplinli bir çalışma vardır. Uzman kadın hastalıkları ve doğum doktorları ile anne ve babalar için heyecanlı olan bu süreç en iyi, en güvenilir ve en sağlıklı şekilde sürdürülmektedir.

Yenidoğanın dostu

Ailelerin en değerli varlığı olan bebekler, doğar doğmaz deneyimli Memorial Yeni Doğan ekibi tarafından yaşamın ilk anından itibaren özenli bir bakım görmektedir.

Hastanede kalınan süre zarfında Memorial Yeni Doğan ekibi tarafından verilecek eğitimler, evde yaşanabilecek sorunları en aza indirmeyi hedeflemektedir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde, annenin beslenmesi ile ilgili danışmanlık hizmetleri için Memorial Beslenme ve Diyet Bölümü ile ortak çalışılmaktadır. Ayrıca doğum sonrası yaşanabilecek psikolojik sorunlar için Memorial Psikoloji Bölümü ile koordine olunmaktadır.

Doğum kontrolü

Doğum kontrol yöntemleri, kadınların ve erkeklerin kullanabileceği birçok farklı uygulamayı içermektedir. Ve bu yöntemler kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından hastaya önerilmektedir. Asla doktora danışmadan doğum kontrol hapı gibi yöntemler denenmemelidir. Hastanın durumuna göre doğum kontrol hapları ve buna benzer yöntemler hasta özelinde uygulanmalıdır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde takibi yapılan konular

Adet düzensizliği ve adet düzensizliği nedenleri
Yumurtalık kisti
Miyom
İnfertilite
Vajinal akıntılar
Gebelik takibi
Rahim içi sorunlar

Bölüm Doktorları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  Teknolojilerimiz

  Memorial Sağlık Grubu’nun teknolojik altyapısı, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış ve hasta konforuna özel olarak dizayn edilmiş sistemlerden oluşmaktadır. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaların teşhis ve tedavi süreçlerini, konforlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri hedeflenmektedir. Bu teknolojilerin birçoğu Türkiye’de ilk kez hastanelerimizde kullanılmaktadır.

  Son Teknolojilerimiz

  Teknolojilerimizi İncele
  Da Vinci Robotik Cerrahi
  İncele
  Teknolojilerimizi İncele
  Tüm Teknolojileri Gör
  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Kolay Randevu Al